Загороднюк: Суровікін міг продати Путіну ідею здати Херсон, лише пообіцявши щось як компенсацію. Зрозуміло, що він пообіцяв схід України
На його думку, командувач сил РФ в Україні Сергій Суровікін здав правобережну частину Херсонської області зараз, щоб "повісити всі проблеми на попередників", що пізніше було неможливо.
"Але інша проблема – те, що він міг протиснути, продати рішення керівництву РФ, тільки пообіцявши щось натомість. Зрозуміло, що він пообіцяв схід України. Це моя особиста позиція, але, зокрема, і багатьох світових провідних аналітиків, із якими я спілкувався протягом цього тижня. Він міг продати ідею здати Херсон, тільки пообіцявши щось як компенсацію – це був схід України", – вважає Загороднюк.
За його словами, Україна вже проходила цю ситуацію.
"Коли провалилася кампанія на північному сході й на півночі України, вони вчинили так само. Вони сказали: "Давайте вийдемо з Чернігова, Сум, Києва, але вийдемо на адмінкордони Луганської та Донецької областей". Як ми пам'ятаємо, цей план було зруйновано саме заявами про контрнаступ у Херсонській області, до якого вони готувалися активно, перекидали туди сили і, звісно, проґавили Харківську область", – нагадав експерт.
Він пояснив цю ситуацію тим, що російська армія не здатна якісно працювати на багатьох операційних напрямках через те, що в ній надто централізовано процес ухвалення рішень.
"Тому вони зараз намагатимуться робити те, що намагалися робити у квітні, а саме сконцентруватися на донецькому напрямку. І це, звісно, дуже підвищує небезпеку на ньому, тому що вони всі ці вивільнені з Херсона сили кидатимуть на Запоріжжя й Донецьк. Найімовірніше, головним напрямком буде донецький", – сказав Загороднюк.
Але, заявив він, пославшись на думку багатьох західних аналітиків, – ця операція буде настільки ж неуспішною, хоча Суровікін робитиме все можливе, щоб досягти успіху на сході.
"А чому вона буде неуспішною? Тому що російська армія деморалізована, виснажена, у них уже мало офіцерів, які ще можуть нормально мислити, ухвалювати рішення. Вони дуже бояться ухвалювати неправильні рішення, бо за них хтось має відповідати. У російській армії це основне – знайти винного у провалах. Тому всі бояться ухвалити рішення, тому проводять безліч нарад, зборів. Це їхня така фішка. Тому вважають, що [донецький] напрямок також буде неуспішним. Але загроза є і вона дуже висока", – резюмував ексміністр.
Контекст:
24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом таких собі "демілітаризації" та "денацифікації". Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
У квітні російських військових вигнали з північних областей. Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Звільнено тисячі квадратних кілометрів території України.