Захоплення українських кораблів біля Керченської протоки. У РФ порушили справу щодо українських правоохоронців, які відкрили провадження проти російських військових
Як заявили у Слідчому комітеті Росії, старший слідчий Служби безпеки України в Одеській області Олександр Губський "притягнув до кримінальної відповідальності сімох завідомо невинних громадян Російської Федерації", а погодив обвинувачення заступник військового прокурора Південного регіону Роман Мрочко. Проти них порушили справу за статтею про притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності. Провадження проти сімох російських військовослужбовців українські правоохоронці відкрили за захоплення українських кораблів і моряків біля Керченської протоки в листопаді 2018 року.
Слідчі Слідчого комітету Росії порушили кримінальну справу стосовно старшого слідчого Служби безпеки України в Одеській області Олександра Губського та заступника військового прокурора Південного регіону України Романа Мрочка, повідомляє 27 лютого прес-служба Слідкому РФ.
У відомстві зазначають, що справу порушено "за фактом притягнення завідомо невинних громадян Російської Федерації з числа військовослужбовців міноборони Росії і прикордонної служби ФСБ Росії (ч. 2 ст. 299 КК РФ)".
"25 листопада 2018 року військовослужбовці Військово-морських сил України на суднах "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" порушили кордон Російської Федерації в Керченській протоці, після чого їх затримали співробітники прикордонної служби ФСБ Росії. Водночас жодних незаконних дій наші громадяни не здійснювали", – ідеться в повідомленні.
У Слідкомі Росії підкреслили, що під час розслідування відкритого українськими правоохоронцями провадження "старший слідчий Губський за відсутності будь-яких доказів притягнув до кримінальної відповідальності сімох завідомо невинних громадян Російської Федерації з числа військовослужбовців, що брали участь в операції із затримання 25 листопада 2018 року українських військових моряків, які незаконно порушили державний кордон Російської Федерації".
"Вони нібито скоїли злочин, передбачений ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 437 КК України, тобто ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, вчинених за попередньою змовою групою осіб, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років. Обвинувачення російських військових погодив заступник військового прокурора Південного регіону України, Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України Мрочко, після чого їх передали для вручення за останнім відомим українській стороні місцем проходження військової служби громадянами Російської Федерації", – поінформували в прес-службі Слідчого комітету Росії.
У відомстві підкреслюють, що "триває цілеспрямована робота зі встановлення інших співучасників як цього, так і інших злочинів, скоєних представниками правоохоронних органів України проти громадян Російської Федерації".
25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
27 листопада українські правоохоронці повідомили про підозру низку прикордонників ФСБ і російських військовослужбовців, які напали на українських моряків.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
16 лютого слідчі управління Служби безпеки України в Одеській області повідомили про підозру у веденні агресивної війни ще сімох російських військовослужбовців.