Заходу знадобиться два роки на виробництво необхідної кількості боєприпасів для України – Financial Times

Оборонні підприємства Заходу не встигають виготовляти потрібну кількість боєприпасів
Фото: EPA

Із загостренням війни в Україні й на Близькому Сході уряди західних країн вкладають набагато більше коштів в оборону, але їм бракує кваліфікованої робочої сили, щоб задовольнити попит. Про це пише Financial Times 29 січня.

Оборонні підприємства щосили намагаються знайти досвідчених зварювальників, електриків й інших кваліфікованих робітників, яких бракує, йдеться у статті. Працівники старшого віку йдуть на пенсію, а молодь складно залучити на роботу на їхні місця, сказав топменеджер великого європейського оборонного виробника.

До того ж низку частин військової техніки виготовляють вручну. Є безліч автоматизованих процесів, але оборонне виробництво залежить від досвідчених працівників, зазначають у публікації.

Окрім того, бракує необхідної техніки. Компанія CSG Defence, яка виготовляє 155-мм боєприпаси для гаубиць, що використовують країни НАТО й Україна, хотіла б прискорити виробництво. Проте час очікування нових машин становитиме майже чотири роки, а на своєму  наявному обладнанні, виробництво вже триває у три зміни. "Якби в нас були достатні потужності, ми могли б виробляти втричі більше боєприпасів, ніж зараз", – сказав виконавчий директор компанії Девід Чур.

Неназваний високопоставлений керівник оборонного підприємства сказав виданню, що західним виробникам оборонної продукції знадобиться два роки, щоб виготовити достатньо боєприпасів, аби українські солдати були забезпечені так само добре, як і російські.

Контекст:

20 березня 2023 року у Євросоюзі погодили акт щодо підтримки виробництва боєприпасів, а також домовилися про спільні закупівлі боєприпасів. Для цього об'єдналися 26 країн – членів ЄС і Норвегія. Країни виготовлятимуть і закуповуватимуть боєприпаси як для поповнення своїх запасів, так і для передання Україні.

Євросоюз зобов'язався передати Україні 1 млн боєприпасів до березня 2024 року. Це планують зробити завдяки наявним запасам через укладання контрактів на спільні закупівлі й нарощування промислових потужностей.

В інтерв'ю французькому виданню Le Monde, опублікованому 11 січня, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що силам оборони України потрібно більше снарядів та артилерійських систем для боротьби з російськими окупантами

Буданов також зазначив, що якщо порівнювати із попередніми роками, то з кінця літа 2023 року українська військова розвідка фіксувала збільшення кількості вироблених Росією боєприпасів.