Заклик Трампа до миру між Україною та РФ – це не плескання язиком. Так тільки наші політики роблять – військовий експерт Уманець G

Уманець: Не можна в 21-му столітті всім бути такими дубоголовими
Скріншот: Громадське Телебачення / YouTube

Однією з цілей, яку поставив перед собою президент США Дональд Трамп, є закінчення війни на Донбасі, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт Дмитро Уманець.

Закликавши Україну та Росію до миру, президент США Дональд Трамп буде схиляти глав обох держав – Петра Порошенка та Володимира Путіна – до того, щоб вони погодилися піти один одному на поступки, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт Дмитро Уманець.

"Думаю, Трамп хоче увійти в історію як примиритель. Найімовірніше, він уже трохи зрозумів ситуацію, яка склалася в Україні, і вважає, що готовий її змінити. Звичайно, він буде обговорювати конфлікт на Донбасі і з Порошенком, і з Путіним, щоб кінець кінцем досягти закінчення війни. Трамп буде схиляти обох президентів до того, щоб вони погодилися піти на поступки для досягнення миру", – зазначив Уманець.

На його думку, після заклику до миру з боку Трампа підуть конкретні дії для врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

"Не можна у 21-му столітті всім бути такими дубоголовими і не намагатися шукати шляхи вирішення конфлікту. Це безумство. Яких заходів уживе американський президент, поки сказати складно. Але, на мій погляд, заклик Трампа до миру між Україною і РФ – це не плескання язиком. Так тільки наші політики роблять. Він же здійснює конкретні кроки. Згадайте той самий ракетний удар у Сирії. Американці працювали точково. Ось це справжня операція, не те що в Росії. Щодо КНДР у Трампа теж чітка позиція. Тому я не думаю, що заклик до України і РФ зроблено "на публіку", – резюмував Уманець.

12 травня у Twitter президент США Дональд Трамп закликав Україну та Росію укласти мир.

10 травня в Білому домі Трамп провів зустрічі з двома дипломатами – спочатку прийняв главу МЗС РФ Сергія Лаврова, а після нього – міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Перед цим Клімкін зустрічався з віце-президентом США Майклом Пенсом, а Лавров – із державним секретарем США Рексом Тіллерсоном. На переговорах ішлося про ситуацію на Донбасі.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.