Зеленський: Чи реально перемогти голод і гарантувати продовольчу безпеку? Так. Але для цього треба карати агресорів

Зеленський: Світ потребує більшої рішучості й більшої співпраці, щоб зупиняти агресії, які ламають продовольчий ринок
Фото: EPA
Гарантувати продовольчу безпеку і стабілізувати ринкові ціни реально, але для цього треба карати агресорів і допомагати країнам, які опинилися на межі голоду. На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський 21 січня під час звернення до учасників Конференції міністрів сільського господарства в Берліні, повідомила пресслужба Офісу президента.

"Світ потребує більшої рішучості й більшої співпраці, щоб зупиняти агресії, що ламають продовольчий ринок. Щоб зупиняти будь-яку державу, яка блокує море та знищує ланцюжки постачання продовольства. Щоб притягати до відповідальності будь-якого тирана, який намагається зробити голод інструментом своєї політики. Чи реально перемогти голод? Так. Чи реально гарантувати продовольчу безпеку? Так. Чи реально стабілізувати ціни на продовольство на світовому ринку? Так. Але для цього треба карати агресорів. І допомагати країнам, які опинилися на межі голоду. Саме це робить Україна. Саме це роблять партнери. Я закликаю всіх: долучайтеся!" – заявив президент.

Він закликав долучатися до ініціативи "Зерно з України".

"Долучайтеся до нашої ініціативи зі створення продовольчих хабів у країнах Африки – у регіонах, які критично залежать від імпорту продовольства. Долучайтеся до реалізації української формули миру, яка зупинить російську агресію та відновить міжнародний правопорядок у Європі", – заявив глава держави.

Контекст:

Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною й ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.

Завдяки чорноморській "зерновій ініціативі" знизилися ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН.

17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження роботи "зернового коридору" ще на 120 днів.