Зеленський: Демократичний світ може відмовитися від російської нафти і зробити її токсичною для інших держав
"Серед пріоритетних завдань для нашої дипломатії, для всіх контактів із нашими партнерами – запровадження більш болісних обмежень грошових потоків Російської Федерації. Передусім це стосується нафтового бізнесу. Демократичний світ точно може відмовитися від російської нафти і зробити її токсичною для всіх інших держав. Саме нафта – одне з двох джерел російської самовпевненості, їхнього відчуття безкарності. Інше джерело – газ – також із часом буде перекрито. Це просто неминуче. Не тільки з безпекових, але й з екологічних міркувань", – заявив він.
Президент наголосив, що Україна не має часу чекати.
"Свобода не має часу чекати. Коли тиранія розпочала агресію проти всього, на чому тримався мир у Європі, потрібно діяти негайно. Потрібно діяти принципово. І нафтове ембарго має бути першим кроком. Причому на рівні всіх демократичних держав, усього цивілізованого світу. Тоді Росія це відчує. Тоді це для них буде аргумент – шукати мир. Припинити безглузде насильство", – сказав глава держави.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Після масштабного вторгнення РФ в Україну Захід ввів кілька санкційних пакетів проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, деяких наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів і їхніх дітей.
Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, Європейський союз, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку Путіна, а частину російських банків від’єднали від SWIFT. Окрім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
Також через вторгнення РФ в Україну країни Заходу стали масово відмовлятися від російських газу й нафти і шукати їм альтернативу.
США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти й газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торговельних привілеїв), що дасть змогу підвищити мита та ввести інші обмеження. Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти й газу.
Євросоюз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів.
6 квітня про нові санкції проти РФ оголосили США, Великобританія та Канада.
8 квітня п'ятий пакет санкцій проти Росії ввів Євросоюз. Він передбачає ембарго на постачання вугілля й інших видів твердого викопного палива з РФ, але не газу й нафти.
Урсула фон дер Ляєн анонсувала наступний, шостий, пакет санкцій проти Москви.