Зеленський: Ми не пробачимо розстріли беззбройних людей. І Бог не пробачить. І замість Прощеного буде Судний день
Президент згадав, що сьогодні, 6 березня – Прощена неділя, але сьогодні багато хто не згадав про цей день.
"Не згадав обов'язкові слова: "Пробач мені". І обов'язкову відповідь: "Бог пробачить, і я пробачаю". Здається, ці слова втратили сьогодні сенс... Ми не пробачимо розстріляних житлових будинків. Не пробачимо ракети, яку наша протиповітряна оборона збила сьогодні над "Охматдитом". І ще більше ніж 500 інших таких ракет, які вдарили по нашій землі. По Україні. По наших людях. Дітях. Ми не пробачимо розстріли беззбройних людей. Руйнацію нашої інфраструктури", – сказав президент.
Він наголосив, що українці не пробачать сотні та сотні жертв, тисячі та тисячі страждань.
"І Бог не пробачить. Ні сьогодні. Ні завтра. Ніколи. І замість Прощеного буде Судний день. Я впевнений у цьому", – сказав Зеленський.
Він зазначив, що російським військовим мало того, що вони вже наробили, – зруйнованих доль, скалічених життів, на завтра Росія офіційно анонсувала обстріл українських підприємств оборонно-промислового комплексу. Більшість із них, наголосив президент, збудовано у містах, там працюють тисячі людей, і сотні тисяч живуть поряд.
"Це вбивство. Свідоме вбивство. І я не почув сьогодні реакції від жодного лідера світу. Від жодного західного політика. Реакції на цей анонс. Вдумайтеся у відчуття безкарності окупантів: вони анонсують заплановані звірства. Чому? Тому що немає реакції. Мовчання. Жодного слова, ніби західні лідери розчинилися на цей вечір", – сказав Зеленський.
Він висловив сподівання, що хоч завтра світові лідери відреагують на це.
"Ми точно знаємо, хто підготував цю атаку. Точно знаємо, як підуть накази за вертикаллю командування. Ми все знаємо. І не пробачимо нічого. Вас чекає трибунал. І суд Божий, якщо спробуєте втекти", – пообіцяв Зеленський.
Він зазначив, що в Росії "не побачили, що світ дійсно рішучий, дійсно прагне зупинити цю війну".
"Зухвалість агресора – це чіткий сигнал для Заходу: санкцій, що застосовуються проти Росії, недостатньо", – наголосив Зеленський.
Він нагадав, як багато говорили і давали обіцянки про гуманітарні коридори, можливості для людей вийти з міст, куди прийшла Росія.
"Замість гуманітарних коридорів вони здатні зробити тільки криваві. Сьогодні в Ірпені було вбито родину. Чоловіка, жінку і двох дітей. Прямо на дорозі. Як в тирі. Коли вони намагалися просто вийти з міста. Щоб врятуватися. Цілу родину. Скільки таких родин в Україні загинуло! Ми не пробачимо. Ми не забудемо. Ми покараємо кожного, хто скоїв звірства на цій війні. На нашій землі. Знайдемо кожну сволоту. Яка стріляла по наших містах. По наших людях. Яка бомбила нашу землю. Яка запускала ракети. Яка давала наказ і натискала на "пуск". Вам не буде жодного тихого місця на цій землі. Окрім могили", – пообіцяв президент.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Точна кількість жертв російської агресії поки що невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати з-поміж українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупантів станом на 6 березня становлять понад 11 тис. осіб убитими, пораненими й полоненими, а також 285 танків, 985 ББМ, 109 артилерійських систем, 50 РСЗВ, 21 одиниця засобів ППО, 44 літаки, 48 вертольотів, 447 автомобілів, два легкі швидкісні катери, 60 цистерн із паливом і чотири оперативно-тактичні безпілотники.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема й персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи спричинили обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й далі.