Зеленський: Потрібен сьомий санкційний пакет проти Росії, він має стати ще потужнішим
Про це 11 червня у Києві на спільному брифінгу із главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн заявив глава Української держави Володимир Зеленський.
Захід транслювали у Facebook Офісу президента.
"Я вдячний Європейському союзу за санкційну політику проти Росії, яка дуже допомагає у нашій боротьбі. Шість пакетів санкцій ЄС стали відчутним інструментом тиску на Росію за війну. Але війна продовжується. Отже, потрібен сьомий санкційний пакет, і він має стати ще потужнішим", – вважає Зеленський.
На його думку, під санкції мають потрапити "всі російські посадовці та судді, які працюють на війну і репресії".
"Європейський союз має повністю заблокувати діяльність усіх російських банків – без виключення. Передусім це стосується "Газпромбанка", одного з головних гаманців для оплати антиєвропейської політики РФ. Також потрібні санкції проти всіх російських компаній, які так чи інакше допомагають державі у військовій сфері або придушенні демократії та свободи слова, – наголосив президент. – І, звичайно, Європейський союз заради власного блага має швидше працювати над повною відмовою від російських енергоресурсів. Це фундаментальне питання безпеки для всіх – і для України, і для кожної держави ЄС".
Україна також працює над іншими напрямами санкційної політики, резюмував Зеленський.
Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив 8 червня, що Україна подала Євросоюзу пропозиції щодо сьомого пакету санкцій проти Росії. За його словами, основне завдання обмежень дуже просте – "треба вбити російський експорт".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, Євросоюз, США та їхні союзники ввели кілька пакетів санкцій щодо Російської Федерації, представників її влади й бізнесу.
Європейська рада 3 червня затвердила шостий пакет санкцій. Він охоплює низку обмежень: персональні санкції проти бізнесменів, членів сімей олігархів і кремлівських чиновників, поетапну відмову від російської нафти, зупинення мовлення трьох російських каналів ("Россия РТР" / "РТР-Планета", "Россия 24" і "ТВ Центр – Международный"), кілька експортних обмежень і від’єднання від системи SWIFT трьох банків, зокрема й найбільшого у країні – "Сбербанка". Спочатку планували, що ембарго на нафту буде повним.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, від кінця лютого до червня на РФ було накладено майже 8 тис. обмежень. А загалом із 2014 року – 10,5 тис.