Зеленський приїхав до Бахмута, у районі якого тривають активні бойові дії
Президент України Володимир Зеленський 20 грудня приїхав до Бахмута Донецької області, у районі якого тривають активні бойові дії.
Про неанонсований візит глави держави в одну з найгарячіших точок на фронті повідомили кореспонденти "Freeдом", які перебувають у місті.
В Офісі президента виданню "ГОРДОН" повідомили, що в Бахмуті Зеленський зустрівся з військовими, поспілкувався з ними і вручив нагороди українським бійцям.
"Мені здається, бахмутські герої повинні мати те саме, що має кожна людина. Я бажаю, щоб їхні діти, сім'ї... Щоб у них було все нормально, було тепло, щоб було здоров'я. Хочеться побажати, щоб було світло, але така складна ситуація, що світло то є, то ні. Головне – щоб світло було всередині", – сказав президент.
Контекст:
У районі Бахмута зараз "найбільш гаряче, найбільш болісно", говорив Зеленський у зверненні 3 грудня. 9 грудня він повідомив, що окупанти фактично зруйнували Бахмут, перетворивши його на випалені руїни. Оборона міста триває вже п'ять місяців, і ЗСУ може роками стримувати наступ окупантів на цьому напрямку, заявляв в інтерв'ю "Суспільному" військовий аналітик Том Купер 27 листопада.
Бахмутський напрямок залишається найкривавішим, найжорстокішим і найважчим, це "ключова точка вирішення цієї війни", вважає спікер східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, ЗСУ ведуть оборону в районі Бахмута за дуже складних умов, але контролюють там ситуацію.
За оцінкою американського Інституту дослідження війни, росіяни домоглися обмеженого просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але дуже повільними темпами і з великими втратами. Росія фальсифікує заяви про наступ у районі Бахмута, щоб зобразити свої успіхи щонайменше в одному секторі, вважають аналітики.
У британській розвідці вважають, що у випадку, якщо РФ зможе захопити місто, це буде мати обмежену оперативну цінність, хоча може дати Росії змогу загрожувати більшим містам – Краматорську і Слов'янську.
В Офісі президента заявляли, що контроль над Бахмутом не має жодного стратегічного сенсу для перебігу війни.