Зеленський про пропозицію України вести переговори щодо Криму 10–15 років: Стільки ж відсотків, що Росія погодиться

Зеленський про переговори з РФ: Авжеж, головна наша позиція: "Ідіть геть із нашої території"
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський сумнівається, що Росія погодиться на пропозицію вести переговори щодо деокупації Криму 10–15 років. Про це він заявив в інтерв'ю українським ЗМІ 5 квітня, запис бесіди оприлюднили у Facebook Офісу президента.

На його думку, ця пропозиція не є мораторієм на переговори про деокупацію Криму і не є компромісною.

"Я подивився б, де ми знаходимося з Кримом, у якій точці, і які у нас спроможності повернути Крим недипломатичним шляхом. Я б відповів собі на це питання, а потім розглядав би, що ще є і як ще можливо. Щоб було розуміння: 10–15 років – це деякий формат пропозиції з боку України і, я думаю, десь стільки ж відсотків, що Росія погодиться на це. Десь 10–15%. Тому що 10–15 років це не про те, щоб не порушувати цю тему. Це домовленість сторін, що впродовж 10 років сторони повинні вирішити питання Криму дипломатичним шляхом, – зауважив він. – Вважаю, що це рішення непогане. Зараз".

Досягнення такої домовленості щодо Криму буде для України перемогою, вважає Зеленський.

"Деякі речі вирішувати з танками на твоїй території або з ракетами чи з можливістю прильотів ракет неможливо. Навіть до суспільства [звертатися] неможливо. Ніхто тебе не почує, і правильно зробить суспільство. Тому що ракети летять, а ти говориш про щось. Я вважаю, що це сильна позиція. Бо якщо дипломатичний шлях – можна це вирішити протягом 10 років. Це домовленості, які через 10 або 15 років не існують, тому що сторони неспроможні були вирішити це таким шляхом, – додав він. – Я впевнений, що тут і близько немає компромісу, і що він може з'явитися з того боку і він попереду. Це запит на позицію. Так і є. Авжеж, головна наша позиція: "Ідіть геть із нашої території".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)


Контекст:

Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні вночі 24 лютого, заявивши, що це "спецоперація", мета якої – "демілітаризація і денацифікація України".

Із кінця березня делегації України та Росії ведуть переговори про завершення війни, 29 березня у Стамбулі відбувся четвертий очний раунд таких переговорів (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті).

Напередодні переговорів у Стамбулі голова української делегації, голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив у коментарі Financial Times, що РФ вимагає, щоб Україна визнала контроль Росії над окупованим Кримським півостровом. Він додав, що Україна "ніколи не визнає жодних кордонів", окрім тих, які є у її Декларації незалежності.

Українська делегація на переговорах у Стамбулі 29 березня запропонувала протягом 15 років проводити двосторонні переговори про статус Криму та Севастополя та зобов'язати обидві країни на час переговорів не використовувати військові сили для розв'язання питання окупованого РФ українського півострова, повідомив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

У Кремлі заявили, що російська сторона не обговорюватиме питання Кримського півострова на переговорах з Україною.