Зеленський про вбивства українських дітей через війну: Кожного із цих бандитів у Кремлі буде засуджено
Зеленський нагадав про ракетний удар по передмістю Дніпра вночі 4 червня, унаслідок якого загинула дворічна дівчинка, п'ятьох дітей було поранено.
"Російський терор забрав життя сотень наших дітей, і лише від 24 лютого, за час повномасштабної війни, достеменно відомо про загибель 485 діточок. Це число, яке ми можемо офіційно підтвердити, знаючи дані кожної дитини. На жаль, справжнє число більше", – сказав він.
Президент зазначив, що щоразу, коли сили оборони звільняють територію України від російських окупантів, стає відомою правда про те, скільки дітей загинуло з вини росіян.
"Поки що, на жаль, немає повної інформації про сотні тисяч дітей, які були депортовані в Росію. Станом на сьогодні завдяки різним зусиллям удалося повернути в Україну 371 дитину з депортації. При тому, що нам достеменно відомо принаймні про 19 505 депортованих українських дітей. І це лише частина всіх наших маленьких українців і українок, які досі у ворога. Яких ми всіх маємо повернути", – заявив він.
Зеленський наголосив, що ще із 2014 року багато дітей залишалися б живими, якби у Кремлі не вирішили, що можуть "вершити долю народів".
"Кожен із цих бандитів буде засуджений. Я не сумніваюся в цьому. На цей результат працюють усі необхідні правові інституції", – сказав президент.
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей.
За даними Офісу генерального прокурора України, від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинуло 485 дітей, поранено 1005.
Як повідомляють на державному порталі "Діти війни", з України депортовано щонайменше 19 501 дитину. Повернути вдалося лише 371.
Дитяча омбудсменка України Дар'я Герасимчук заявляла, що, оскільки частина території України опинилася в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.
27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей названо геноцидом.