Зеленський: Російська авіація цілеспрямовано скинула надпотужну бомбу на театр у Маріуполі, де ховалися люди
"У блокадному Маріуполі російська авіація цілеспрямовано скинула надпотужну бомбу на драматичний театр у центрі міста. Там ховалися від обстрілів сотні людей... Будівля зруйнована. Кількість загиблих ще невідома. Серце розривається від того, що Росія робить із нашими людьми. З нашим Маріуполем. З нашою Донецькою областю", – сказав Зеленський.
Через блокаду Маріуполя він звернувся до росіян.
"Громадяни Росії! Чим ваша блокада Маріуполя відрізняється від блокади Ленінграда в роки Другої світової війни? Кого ви наслідуєте?" – обурився президент.
Він наголосив, що росіянам не пробачать жодного вбитого українця.
"Ми не забудемо кожного, чиє життя забрали окупанти. Не пробачимо жодної вбитої душі. Вічна пам'ять усім жертвам цього терору! Усім жертвам війни, розв'язаної російською державою. Що ще мають зробити окупанти, скільки ще людей вони мають убити, щоб лідери Заходу, лідери НАТО позитивно відповіли на український запит про безполітну зону чи про надання нашій державі літаків, яких ми так потребуємо?" – запитав Зеленський.
Він розповів, що 16 березня гуманітарні коридори для евакуації мирних жителів не працювали, бо російські війська не припиняли обстрілів. Але з Маріуполя до Запорізької області вдалося виїхати більш ніж 6 тис. містян, 2 тис. із них – діти.
"Російські військові намагалися зірвати і цей рух. Вони відкрили мінометний вогонь ділянкою дороги між Василівкою та Кам'янським у Запорізькій області. Тільки дивом загиблих немає. П'ятеро українців, на жаль, поранено, з них двоє дітей", – повідомив Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських знарядь та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. За оцінками влади, у місті залишається приблизно 350 тис. осіб.
Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.
За офіційними даними, за час російської агресії в Маріуполі загинуло 2357 жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що у місті вже могло померти майже 20 тис. людей. Андрющенко також розповів, що приблизно 80% житлового фонду Маріуполя є непридатними для проживання.
Майже три тижні – до 14 березня – евакуацію з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Цього тижня з Маріуполя вдалося виїхати кільком тисячам жителів особистими автомобілями.
Удень 16 березня окупанти скинули авіабомбу на Донецький академічний обласний драматичний театр, де, за даними місцевої влади, розміщувався найбільший у місті притулок. Маріупольська міськрада повідомила, що там перебувало понад 1 тис. осіб. Після бомбардування зруйновано центральну частину театру, а уламками завалило вхід у бомбосховища.
Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області Росії в окупований Крим.