Зеленський розповів про завдання української розвідки, пов'язане з масованою ракетною атакою окупантів

Влада України працює над тим, щоб ніхто з причетних до ракетного терору щодо українських громадян не уникнув відповідальності
Фото: president.gov.ua

За нову хвилю терору має бути і нова хвиля відповідальності для Росії – нові санкції, нові форми політичного тиску та нові форми підтримки України. Окрім того, індивідуально відповідати мають усі причетні до масованої ракетної атаки, якої зазнала Україна. Про це президент України Володимир Зеленський розповів у вечірньому відеозверненні 11 жовтня, яке оприлюднив офіційний сайт глави держави.

"Держава-терорист має бути позбавлена навіть думки про те, що будь-якою хвилею терору може чогось досягти. Окреме завдання для розвідки – встановити всіх, хто залучений до цих ракетних атак проти України, до схем з іранськими дронами", – заявив Зеленський.

Президент України переконаний, що індивідуальна відповідальність терористів має наставати так само, як і відповідальність держави-терориста.

"Працюємо заради цього", – додав він.

Зеленський сказав, що 11 жовтня було оприлюднено і докладну заяву "Великої сімки", зокрема й про те, що всіх відповідальних за терор проти України буде притягнуто до відповідальності.

"Починаючи з теперішнього політичного керівництва Росії і закінчуючи всіма, хто обслуговує ці терористичні інтереси", – наголосив він.

Керівники країн "Великої сімки" зібралися 11 жовтня на термінове засідання через масований ракетний обстріл Росією міст України, який зачепив 15 регіонів. Вони ухвалили спільну заяву, в якій, зокрема, пообіцяли "притягнути президента РФ Володимира Путіна й усіх винних до відповідальності".

У режимі відеоконференції на засіданні виступив Зеленський. Він, зокрема, закликав відповісти країні-терористу санкціями в енергетичному секторі і презентував українську "формулу миру", запропонувавши "ізолювати і покарати" Росію.

Також Зеленський закликав якнайшвидше надати Україні сучасні системи ППО і висловив занепокоєння щодо загрози загострення ситуації на кордоні України з Білоруссю, яку Росія, як і раніше, намагається прямо втягнути у війну.

Контекст:

Уночі та вранці 10 жовтня російські окупанти обстріляли понад 30 населених пунктів в Україні. За даними Генерального штабу Збройних сил України, російські війська завдали по території України 61 ракетний і 32 авіаудари. Підрозділи протиповітряної оборони України за день знищили 73 повітряні цілі, зокрема 46 крилатих ракет і 27 безпілотників.

Унаслідок ракетної атаки, за даними ДСНС станом на 7.00 11 жовтня, загинуло 19 людей, 105 дістали поранення. Було пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об'єктів у восьми регіонах України й у Києві. Частину областей знеструмлено, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Путін підтвердив, що масовані удари російської армії 10 жовтня по енергоструктурі України були навмисними. За його словами, їх було завдано за пропозицією міноборони і згідно з планом Генштабу РФ.

За розрахунками видання "Forbes Україна", ракетна атака 10 жовтня обійшлася Росії у суму від $400 млн до $700 млн.

11 жовтня масована ракетна атака окупантів по критичній та енергетичній інфраструктурі України триває. За даними Генштабу ЗСУ, РФ за добу запустила по Україні майже 30 крилатих ракет. Із них 21 збили Повітряні сили ЗСУ, також знищено 11 дронів-камікадзе окупантів.

Електропостачання до вечора 11 жовтня після ударів Росії по критичній інфраструктурі відновлено у 3842 населених пунктах України, повідомив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко. За його словами, 105 населених пунктів залишаються знеструмленими.