Зеленський: Коли 1938 року родина Кісінджера рятувалася з Німеччини, від нього тоді не чули, що треба адаптуватися до нацистів
Про це 25 травня у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента (ОПУ), сказав глава Української держави Володимир Зеленський.
"Попри тисячі російських ракет, що вдарили по Україні. Попри десятки тисяч убитих українців. Попри Бучу та Маріуполь. Попри зруйновані міста. І попри побудовані російською державою фільтраційні табори, в яких убивають, катують, ґвалтують і принижують, як на конвеєрі. Росія зробила все це в Європі, але все одно в Давосі з глибокого минулого виринає, наприклад, пан [колишній держсекретар США Генрі] Кісінджер і говорить, що нібито треба віддати Росії шматок України, щоб нібито не було відчуження Росії від Європи", – сказав Зеленський.
Таке враження, зазначив президент, що "у пана Кісінджера на календарі не 2022 рік, а 1938 рік, і він думав, що говорить з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені".
"До речі, у реальному 1938 році, коли родина пана Кісінджера рятувалася з нацистської Німеччини, йому було 15 років, і він усе чудово розумів. І від нього тоді не чули, що треба нібито адаптуватися до нацистів замість того, щоб рятуватися від них чи боротися з ними", – наголосив Зеленський.
За словами президента, у деяких західних ЗМІ почали з'являтися "симптоматичні редакційні статті" про те, що Україна має ухвалити так звані важкі компроміси, віддавши територію в обмін на мир.
"З усіх цих геополітичних міркувань тих, хто радить Україні щось віддати Росії, "великі геополітики" завжди не хочуть бачити звичайних людей. Звичайних українців. Мільйони тих, хто, власне, і живе на території, яку вони пропонують обміняти на ілюзію миру. Треба завжди бачити людей і пам'ятати, що цінності – це не просто слово", – заперечив Зеленський.
Він додав, що українці "повинні зробити все можливе, щоб у світі з'явилася стійка звичка – брати до уваги Україну".
"Щоб інтереси українців не перекривалися інтересами тих, хто поспішає на чергове побачення до диктатора", – резюмував президент.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Кісінджер під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 23 травня висловив думку, що Україна має бути готовою поступитися частиною своєї території Росії під час мирних переговорів щодо припинення війни.
За його словами, переговори між РФ та Україною "мають розпочатися в найближчі два місяці, перш ніж вони створять потрясіння та напруженість, які буде нелегко подолати". В ідеалі "розділовою лінією має бути повернення до колишнього статус-кво", а продовження війни після цього "буде не за свободу України", а "новою війною проти самої Росії", додав ексдержсекретар США.
Статус-кво, про який заявив Кісінджер, передбачає, що Україна має погодитися на мирну угоду, щоб відновити ситуацію на момент початку вторгнення РФ 24 лютого, коли Росія формально контролювала окупований півострів Крим і неофіційно – частину Донецької та Луганської областей.
"Так само легко, як пан Кіссінджер пропонує віддати Росії частину України, він дозволив би забрати Польщу чи Литву. Добре, що в українців в окопах немає часу слухати поради "давоських панікерів". Трохи зайняті, захищаємо свободу та демократію", – відреагував у Twitter радник глави ОПУ Михайло Подоляк.
Він повідомляв, що деякі політики з Європи пропонували Україні погодитися на поступки щодо суверенітету, щоб "зберегти обличчя" Путіну. "Будь-яка поступка РФ означатиме "Мінськ-3", а як так, то відкладену війну... Ми свідомо на це не підемо в будь-якому вигляді", – наголошував Подоляк.