Зеленський в інтерв'ю The Economist: Путін відчуває слабкість, як тварина, тому що він і є тварина. І він з'їсть вас на вечерю з усіма вашими ЄС, НАТО, свободою й демократією
Якщо Україна програє у війні проти країни-агресора РФ, то її президент Володимир Путін наблизить свої війни до країн Заходу. Про це в інтерв'ю The Economist, опублікованому 1 січня, заявив президент України Володимир Зеленський.
Видання зазначає, що тоді, як РФ активізувала воєнні зусилля, а ресурси України виснажуються, увага Америки й багатьох європейських країн перемикається на внутрішню політику в рік виборів.
Зеленський наголосив, що, надаючи гроші або зброю Україні, країни Європи "підтримують себе" й "рятують своїх дітей, а не наших".
За словами президента, якщо Росії дозволять забирати українських дітей, "вони заберуть інших дітей", а якщо РФ порушуватиме права українців, то "вона порушуватиме права в усьому світі".
Як вказав Зеленський, "Путін відчуває слабкість, як тварина, тому що він і є тварина" – "він відчуває кров, він відчуває свою силу".
"Він з'їсть вас на вечерю з усіма вашими ЄС, НАТО, свободою й демократією", – сказав в інтерв'ю The Economist президент України.
Контекст:
Після початку повномасштабної російської агресії в лютому 2022 року країни Заходу надають Україні допомогу, зокрема фінансову та військову.
Зокрема, Євросоюз виділив майже €85 млрд на фінансову, гуманітарну й військову підтримку України, повідомила 29 грудня минулого року глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Лідери ЄС, повідомляли ЗМІ, у грудні досягли згоди щодо створення Українського фонду (Ukraine Facility) в розмірі €50 млрд на 2024–2027 роки, але затвердити виділення цієї суми не змогли (проти цього була Угорщина). На початку лютого 2024 року вони зберуться на спецсаміт, щоб обговорити це питання знову, повідомив президент Євроради Шарль Мішель.
27 грудня США оголосили про останній (за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону) пакет військової допомоги Україні на $250 млн. Загалом США, згідно з даними Пентагону, за час роботи адміністрації президента США Джо Байдена виділили понад $44,9 млрд на допомогу безпеці України, зокрема $44,2 млрд – від початку повномасштабної війни Росії проти України.
20 жовтня Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет). Але законопроєкт не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Документ було заблоковано, оскільки представники Республіканської партії наполягали на посиленні заходів контролю міграції на кордоні США з Мексикою. Байден назвав "політичним шантажем" відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні". У Білому домі розраховують, що Конгрес США зможе ухвалити пакет додаткової допомоги Україні в січні.