Зеленський відповів генералу Міллі, який заявив, що жодна зі сторін війни в Україні не досягне своїх цілей

Зеленський запросив Міллі в Україну
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський прокоментував слова голови Об'єднаного комітету начальників штабів генерала США Марка Міллі про те, що українцям буде важко вигнати росіян зі своєї землі. Свою думку він висловив 24 лютого під час пресконференції в Києві, яку транслює телеканал "Ми – Україна".

"Ми знайомі з генералом Міллі особисто, ми зустрічалися, і я від нього цього не чув. Якщо генерал Міллі так думає, я почув би такі думки. Друге – усе залежить від підтримки. Тому, якщо генерал Міллі хоче, щоб ми швидше витіснили ворога з нашої держави, думаю, він повинен пришвидшити постачання зброї – а від неї дуже багато залежить", – сказав президент України. 

За словами Зеленського, головний сигнал щодо допомоги Україні – приїзд президента США Джо Байдена.

Багато залежить і від президента, і від Конгресу, і передусім від підтримки суспільства, а підтримка України у США дуже сильна, зазначив президент. 

"Я був у Вашингтоні, я бачив людей з українськими прапорами, у вікнах є американський прапор і є український. Я знаю, яка потужна підтримка у США. І є віра в перемогу, це був приїзд президента Байдена. Мені здається, це і є головний сигнал. А Міллі не приїжджав. Ми запрошуємо", – додав він.

16 лютого Міллі заявив, що війна закінчиться за столом переговорів і жодна зі сторін не досягне своїх цілей. Він додав, що українській армії буде важко вигнати окупантів зі всієї території. "Це не означає, що цього не може бути... Але це надзвичайно складно", – вважає генерал. 

Контекст:

24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької й Луганської областей.

Спочатку, за даними СБУ, президент РФ Володимир Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

У квітні росіян вигнали з північних областей, у вересні деокупували майже всю Харківську область, у листопаді сили оборони України деокупували частини Херсонської області разом з обласним центром, а також Миколаївської області. Зараз найзапекліші бої тривають на сході країни.