Зеленський відреагував на відставку Джонсона
Про це президент України сказав в інтерв'ю CNN 7 липня.
Зеленський назвав Джонсона "справжнім другом України" і зазначив, що країна багато здобула від стосунків із ним, насамперед ідеться про військову підтримку.
Він додав, що чекає на можливість поговорити з Джонсоном, щоб дізнатися деталі відставки.
Про рішення покинути свою посаду Джонсон оголосив сьогодні. Він сказав, що працюватиме доти, доки не оберуть нового прем'єра, і, звертаючись до народу України, запевнив, що Великобританія і далі підтримуватиме країну.
Контекст:
Борис Джонсон обіймає посаду прем'єра з липня 2019 року. До цього він очолював міністерство закордонних справ королівства, вісім років (із 2008-го до 2016 року) був мером Лондона.
Джонсон відомий як послідовний прибічник підтримки України у протистоянні російській агресії. Він, зокрема, виступає за надання країні масштабної військової, фінансової та гуманітарної допомоги.
На початку червня Джонсону намагалися оголосити вотум недовіри – через скандал із вечірками в резиденції прем'єра на Даунінг-стріт у розпал пандемії коронавірусу та в період жорсткого локдауну. Тоді главі уряду вдалося зберегти посаду, хоч за його відставку проголосувало 148 однопартійців Джонсона.
Нова криза почалася 5 липня через скандал навколо депутата-консерватора Крістофера Пінчера (він пішов у відставку наприкінці червня після звинувачень у п'яному бешкеті та чіпляннях до чоловіків у приватному клубі). У схожих речах Пінчера звинувачують не вперше, і претензії однопартійців до Джонсона полягають у тому, що він, знаючи про це, однаково призначив його на високу посаду.
Протягом 5–6 липня пішли у відставку або були звільнені десятки членів уряду Великобританії, включно з кількома міністрами. Джонсон заявляв, що йти не збирається. На засіданні уряду він зазначив, що його завдання полягає в тому, щоб працювати навіть у "складний час". За даними ЗМІ, увечері 6 липня однопартійці переконували його в необхідності піти у відставку.