Зеленський: Війна в Україні продемонструвала, що таке ефективний засіб від агресії у сучасному світі. Яка зброя, інфраструктура й технології потрібні для безпеки
Глава держави назвав безпеку одним із важливих напрямів відновлення України.
"Ця війна демонструє, що таке ефективний засіб від агресії в сучасному світі. Яка зброя потрібна і в якому обсязі, якої інфраструктури не вистачає і яке виробництво в пріоритеті, які технології масштабно рятують життя та які системи дозволяють зробити фантастику реальністю на полі бою... Від виробництва бойових дронів і до снарядів артилерії, від повітряного щита, який покриває всю країну або навіть регіон, до укриттів у кожній школі. Від інфраструктури, яка побудована так, щоб її не зруйнували іранські [дрони-камікадзе] Shahed, до кіберпростору, який зберігає стійкість навіть в умовах постійних кібератак", – сказав Зеленський.
Президент зазначив, що "все це ми робимо в Україні й у всьому цьому нам потрібний досвід партнерів".
"Будуючи безпеку разом, ми переконуємо всіх у світі, що демократію не здолати", – резюмував Зеленський.
Контекст:
Дводенна міжнародна конференція зі сприяння відновленню України після російської агресії Ukraine Recovery Conference (URC 2023) стартувала 21 червня. Її мета – мобілізація міжнародної підтримки для економічної й соціальної стабілізації України й усунення наслідків війни, зокрема через надання термінової допомоги на невідкладні потреби, а також підтримка приватного сектору, розповіли організатори.
Конференцію відкрили прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак і Зеленський.
Сунак під час виступу заявив, що Великобританія надасть Україні кредитних гарантій обсягом £2,35 млрд ($3 млрд).
Зеленський назвав п'ять головних напрямів відновлення України, серед яких – єдність, стабільність, розвиток, безпека і демократія. Він зазначив, що Україна захищає спільний простір свободи в НАТО і чекає на мужність лідерів Альянсу це визнати політично. Президент додав, що будівництво аграрних і енергетичних потужностей в Україні захистить світ від хаосу.
Про новий пакет допомоги США для України на $1,3 млрд під час виступу на конференції оголосив держсекретар Ентоні Блінкен.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на відкритті конференції зазначила, що ЄС планує покрити майже 50% дефіциту бюджету України до 2027 року.