Зеленський виступив на третьому засіданні міністерського круглого столу щодо підтримки України

Зеленський закликав конфіскувати російські активи і спрямувати їх на допомогу Україні
Фото: Kristalina Georgieva / Twitter
Президент України Володимир Зеленський узяв участь у третьому засіданні круглого столу міністрів під загальним керівництвом уряду України, Групи Світового банку і МВФ. Про це повідомляють на сайті президента 12 квітня.

Зеленський у своєму зверненні до учасників засідання заявив, що необхідно не дати країні-агресору жодного шансу перемогти. Він нагадав, що після агресії руїни доводиться відновлювати десятиліттями.

"Завдяки партнерам на цей рік забезпечено фінансово більшість поточних витрат на підтримання нормального життя. Але залишаються незакритими базові потреби у відновленні – житло, енергетика, транспорт, соціальна й гуманітарна сфера, публічні послуги. Нещодавно я відвідав усі прикордонні регіони нашої країни, що межують із Росією. Боляче це бачити. Розбиті боями міста, спалені села, мертві – бо заміновані – поля… Підтримка швидкого відновлення – це буквально частина антитерористичної роботи. Прибираючи те, що було зруйновано, ми перемагаємо і головну мету терору – повертаємо нормальне життя", – сказав він.

Зеленський зазначив, що активи агресора потрібно спрямувати на відновлення завданих ним збитків. За його словами, чи не вперше в історії світ має таку масштабну нагоду покласти відшкодування збитків від неспровокованої та незаконної війни на того, хто винен у війні.

Президент нагадав, що Світовий банк дав нову оцінку збитків і потреб України в розмірі $411 млрд, і щодня Росія збільшує цей рахунок. Водночас у світі є російські активи різних видів, які покривають такий рівень збитків, зазначив Зеленський. Він закликав конфіскувати активи РФ та осіб, пов'язаних із її керівництвом.

На засіданні обговорили середньострокові потреби України, важливі проєкти відновлення і сфери міжнародної співпраці. У ньому брали участь також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, президент Групи Світового банку Девід Малпасс, міністерка фінансів США Джанет Єллен та глави делегацій різних країн світу.

Контекст:

31 березня рада МВФ затвердила нову чотирирічну програму для України в межах механізму розширеного фінансування на загальну суму $15,6 млрд. Після затвердження програми було виплачено перший транш у розмірі $2,7 млрд, розповіла Георгієва, виступаючи на засіданні. Її цитує пресслужба МВФ.

Вона наголосила, що розроблено межі масштабної міжнародної підтримки України на наступні чотири роки. Мета програми МВФ – допомогти Україні в підтримці економічної та фінансової стабільності, проведенні найважливіших реформ для сприяння зростанню і просуванню вступу в ЄС, сказала Георгієва.