Зеленський: Щодо кожного цента й кожної одиниці зброї для України США мають повне бачення

Зеленський розповів про зустріч з американськими сенаторами
Фото: president.gov.ua
У відеозверненні за підсумками 12 квітня президент України Володимир Зеленський розповів про зустріч у Києві з делегацією Сенату США у складі Джо Манчіна (Демократична партія), Лізи Мурковскі (Республіканська партія) і Марка Келлі (Демократична партія).

"Поінформував про те, що відбувається зараз на полі бою, і про наші можливості. Як і завжди, ми продемонстрували, що наші відносини з Америкою в постачанні зброї, у фінансовій підтримці є повністю чистими, повністю прозорими", – сказав Зеленський.

За словами президента України, "щодо кожного цента й кожної одиниці зброї партнери мають повне бачення".

"Це важливо, щоб жодні штучні маніпуляції не псували нашої довіри. Звичайно, мені було приємно почути від наших гостей зі Сполучених Штатів цілком позитивні слова про Україну й те, чого нам вдається досягати разом у захисті від терору", – пояснив він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

США послідовно підтримують Україну у її боротьбі проти російської агресії. Від початку повномасштабної війни США надали допомогу Україні на десятки мільярдів доларів – переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

Із закликами провести аудит наданої Україні допомоги виступали у грудні у Республіканській партії США.

Амбасадорка України у США Оксана Маркарова заявила, що Київ вітає заклики до більшої підзвітності України. Вона зазначила, що Україна працює з Конгресом США на "двопартійній основі". За словами Маркарової, уже є звітність щодо бюджетних програм і Україна "чекає на продовження" роботи за цим напрямом.

26 січня 2023 року заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що в Україну прибули американські аудитори, мета яких – перевірити використання Україною військової допомоги, яку надає Захід.

У січні в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) відкрили гарячу лінію для повідомлень про ймовірні порушення. У березні в.о. генінспектора USAID Ніколь Анджарелла повідомила, що серйозних порушень не виявлено.