У разі деокупації Криму військовим шляхом загинуть сотні тисяч українських військових – Зеленський
Деокупація Криму у військовий спосіб загрожує сотнями тисяч жертв серед українських військових. Про це 23 травня під час онлайн-виступу в Українському домі в Давосі (Швейцарія) заявив президент України Володимир Зеленський, відео з його відповідями на запитання опублікував у Facebook Офіс президента України.
Главі Української держави, який брав участь у дискусії через відеозв'язок, поставили запитання, чи згоден він із заявою начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, що Україна "тільки силою" забере у Росії свої окуповані території, бо немає іншого способу.
Зеленський спробував уникнути прямої відповіді.
"Мені дуже подобається генерал Буданов, я його поважаю", – сказав Зеленський, викликавши сміх у залі.
"Він вам подобається. Але чи згодні ви з ним?" – уточнив модератор Джонатан Свон.
Зеленський назвав Буданова професіоналом, але Свон перебив його. "Він професіонал, але чи згодні ви з ним?" – перепитав ще раз журналіст.
"Я завжди погоджуюся з професіоналами", – сказав Зеленський.
Свон запитав президента, чи вважає він реалістичною ідею деокупації Криму у військовий спосіб.
"На сьогодні, я впевнений, це сотні тисяч убитих військових із нашої сторони. Я не рахую людей з іншого боку, із боку ворога, – сказав Зеленський. – Пан Буданов (я хочу закінчити про нього) – професійна людина. Деякі речі я не повинен коментувати... Буданов зі своїми підлеглими провів дуже серйозну операцію в Афганістані [під час евакуації громадян 2021 року]. Це були дуже потужні кроки, він абсолютно героїчна людина. І зараз він займається дуже важливими операціями, про які я не готовий говорити. Сміливості в нього дійсно достатньо. Я думаю, що він і сам міг би повернути ту чи іншу територію".
Президент наголосив, що він дуже радий, що в українських військових такий дух.
"Його не можна втратити. І вони його не втрачають, – сказав Зеленський. – Але ж ціна... Ви ж знаєте, всьому є ціна".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" країни.
На початку квітня Збройні сили України вигнали російські війська з північних областей країни.
5 травня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Збройні сили України перейшли до контрнаступальних дій у Харківській області.
Наразі найактивніші бої відбуваються на Донбасі, у південній частині України окупанти перейшли до оборонних дій.
Переговори між Росією та Україною щодо врегулювання фактично зупинено.
Крим Росія окупувала 2014 року.