Зеленський: Звідки взялося стільки могутності у тих, хто блокує шостий пакет санкцій ЄС?
Зеленський розпочав свою промову зі згадки про оборону донецького аеропорту (26 травня – восьма річниця від початку боїв за ДАП).
"І того дня, і в будь-який день потім і сьогодні можна впевнено сказати дві речі. Перше. Україна завжди буде незалежною державою, і її не зламати. Питання лише в тому, яку ціну доведеться заплатити нашому народу за свою свободу, а Росії – за цю безглузду війну проти нас. І друге. Катастрофічне розгортання подій все ж таки можна було б зупинити, якби світ поставився до ситуації в Україні як своєї ситуації", – сказав він.
На думку президента, також такого розвитку подій можна було б уникнути, якби "сильні світу цього не загравали з РФ, а реально натиснули" на неї задля припинення війни.
"Ось просто погляньте на ситуацію зараз. Скільки вже тижнів ЄС намагається узгодити шостий пакет санкцій проти РФ, поки вона отримує від європейців майже €1 млрд на день за постачання енергоресурсів. Звичайно, я вдячний нашим друзям, які просувають нові санкції, але звідки взялося стільки могутності в тих, хто блокує шостий пакет? Чому їм досі дозволено мати стільки могутності? Зокрема – у внутрішньоєвропейських процедурах. Скільки вже тижнів світ не наважується заблокувати російську банківську систему – всі банки без винятку, щоб позбавити агресора змоги фінансувати не тільки війну проти нас, але й політику створення розколів і криз повсюди у світі", – заявив Зеленський.
Він нагадав, що Україна закликає надати їй зброю, необхідну, щоб змінити характер боїв і рухатися "більш упевнено до вигнання окупантів", зокрема – реактивні системи залпового вогню MRLS. Останні, за його словами, реально потрібні, щоб зупинити російську агресію.
"Ми впевнені, що завдяки нашим зусиллям ми все ж таки будемо почуті", – додав президент.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
4 травня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала шостий пакет санкцій проти РФ. Зокрема, за її словами, до нього має увійти поетапна відмова ЄС від російської нафти.
Угорщина – остання країна, яка блокує введення Євросоюзом нафтового ембарго проти РФ. The Wall Street Journal писала, що ЄС має намір дати відтермінування на 20 місяців Угорщині. Politico зазначало, що Євросоюз розглядає компенсацію Угорщині за підтримку нафтового ембарго проти Росії.
9 травня фон дер Ляєн провела переговори з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. За її словами, є прогрес, але потрібна подальша робота.
12 травня міністр закордонних справ країни Петер Сіярто заявив, що Угорщині потрібно вкласти в модернізацію інфраструктури сотні мільйонів євро, щоб відмовитися від російської нафти.