Жадан: Неважливо, схід України, південь чи північ – ми сьогодні справді одна країна G

Жадан: Я думаю, якби не допомога багатьох волонтерів, багатьох приватних підприємців, то Харкову перші два місяці було б дуже важко
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Український поет, прозаїк, перекладач, музикант Сергій Жадан в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав, що повномасштабне вторгнення російських окупантів об'єднало Україну.

"[Я отримую] задоволення від того, що розумію, наскільки велика підтримка всієї країни. Я пам'ятаю першу фазу війни із 2014 року. Усе одно, як би це все не відбувалося, який би все це не мало вигляд, було зрозуміло, що є схід, який воює, де відбуваються воєнні дії, і є громадяни України, які в цю війну включилися, а є ті, які не включилися. Поділ на захід і схід все одно до останнього був. Він, можливо, був не таким гострим, як до 2014 року, але все одно було: "А ви там на сході, щось відбувається незрозуміле" – "А ви там на заході незрозуміло що робите", – зазначив Жадан.

Він наголосив, що після вторгнення РФ у Харків почала надходити допомога з усіх регіонів України, зокрема західних.

"А ось у цій фазі все це справді змінилося, і я бачу, скільки йде допомоги в Харків з усієї України. Із Західної України, Закарпаття, Центральної України. І це свідчить, що насправді зараз не так важливо – схід України, південь України чи північ. Сьогодні ми справді одна країна. І це справді ті речі, які вже, мабуть, незворотні, це вже змінилося докорінно. Я думаю, якби не допомога багатьох волонтерів, багатьох приватних підприємців, то Харкову перші два місяці було б дуже важко. Коли сотні людей сиділи у метрополітені, коли тисячі людей ховалися у своїх під'їздах, у підвалах і не могли вийти за якоюсь централізованою гуманітаркою, не говорячи вже про магазини. Справді, допомога з усіх регіонів України, я думаю, допомогла місту вистояти", – резюмував Жадан.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські війська перебувають на території Харківської області від початку відкритого вторгнення в Україну – 24 лютого. За даними керівника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова станом на 29 травня, загарбники окупували приблизно 31% території регіону.

5 травня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій на харківському та ізюмському напрямках. За цей час українській армії вдалося звільнити низку населених пунктів у Харківській області.

На початку травня Синєгубов говорив, що завдяки успішним діям ЗСУ окупанти значно скоротили кількість обстрілів Харкова, але наприкінці травня інтенсивні обстріли міста відновилися.

Станом на 19 червня, за даними управління поліції Харківської області, у регіоні від початку повномасштабного вторгнення Росії загинуло 860 місцевих жителів, із них 43 дитини. Після цього було зафіксовано нові обстріли. 27 червня в Харкові загинуло п'ятеро людей, 31 особа дістала поранення.

За даними місцевої влади, від початку війни в Харкові було зруйновано 3,5 тис. будинків, із них 500 багатоповерхових, вони не підлягають відновленню.

20 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що російські окупанти знову спробують захопити Харків.