Жданов: Якщо росіяни завдадуть удару по центру ухвалення рішень в Україні, цілком можливо, що США дадуть таку саму відповідь
"[Якщо] завдати удару по центру ухвалення рішень, як вони обіцяють, – цілком можливо, що ті самі Сполучені Штати можуть так само відповісти. Тим паче, що озброєння західних країн чудово дає змогу здійснити, припустімо, повітряну прогулянку до Москви і назад", – сказав Жданов.
Він припустив, що російська система протиповітряної оборони не зможе зреагувати, якщо американські винищувачі-бомбардувальники F-35 у стелс-режимі (тобто в режимі невидимки) "прогуляються повітряним простором Росії".
Жданов переконаний, що окупанти не завдають частих ударів по Києву, де перебуває найвище політичне і військове керівництво України, з кількох причин. Для авіації місто недосяжне, "бо воно у глибині".
"Другий момент: під Києвом система ППО працює. Його треба прикривати, бо це величезний транспортний вузол. Ну і ще один момент: якщо почнуть руйнувати Київ, тоді руйнуються скріпи, руйнується ідеологія цієї війни. Вони ж хотіли Київ узяти як "мать городов русских" і переписати історію: зробити, що ця "альма-матер" народила таку могутню і велику Російську імперію. А якщо вони рознесуть місто, то що залишиться від тієї ідеології, яку вони намагаються натягнути на те, що є сьогодні?" – пояснив експерт.
Він також припустив, що "і для Російської Федерації є якісь норми й правила ведення воєн".
"На День Незалежності, у принципі, ракетні удари були, але такі... 190 тривог було, 200 літако-вильотів, а ракет випустили шість чи вісім усього-на-всього. У Росії теж розуміють, що якби вони завдали удару по Києву в День Незалежності, то вони стали б притчею во язицех усього світу як країна-агресор", – сказав Жданов.
Гордон уточнив, чи справді це хвилює країну-агресора.
"Ну не скажіть. Є ж якась перспектива. Якщо злочини в інших містах – вони можуть усе це приховати і просто [діяти] за принципом "переможців не судять", то тут пояснити ніби свій злочин практично неможливо. Тим паче тут [напередодні Дня Незалежності ] був [президент Польщі] Анджей Дуда, ще хтось приїжджав із політиків", – сказав експерт.
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації". Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. Сьогодні триває 190-й день війни.
У квітні українська армія витіснила окупантів із північних областей, зараз найактивніші бойові дії точаться на півдні та сході України.
Росія неодноразово погрожувала завдати ударів по центрах ухвалення рішень в Україні, зокрема, у квітні та червні. 2 червня колишній президент РФ, заступник голови Ради безпеки Дмитро Медведєв заявив, що РФ завдасть ударів по центрах ухвалення рішень в Україні, якщо Україна застосовуватиме передане США озброєння для обстрілів території РФ. Серед таких центрів він назвав Міністерство оборони та Генштаб ЗСУ.
В Офісі президента України відповіли, що "можливості щодо Росії у нас прекрасні". "Те, що ми їх поки що не використовуємо... Будь-яка війна має ступінь ескалації, хочете ескалувати – давайте", – сказав радник глави ОПУ Олексій Арестович.