Жданов: Якщо росіяни завдадуть удару по центру ухвалення рішень в Україні, цілком можливо, що США дадуть таку саму відповідь G

Жданов: Озброєння західних країн чудово дає змогу здійснити повітряну прогулянку до Москви і назад
Скріншот: uatv.ua
Російські окупанти не завдають ударів по центрах ухвалення рішень в Україні, оскільки побоюються реакції у відповідь із боку західних країн. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

"[Якщо] завдати удару по центру ухвалення рішень, як вони обіцяють, цілком можливо, що ті самі Сполучені Штати можуть так само відповісти. Тим паче, що озброєння західних країн чудово дає змогу здійснити, припустімо, повітряну прогулянку до Москви і назад", сказав Жданов.

Він припустив, що російська система протиповітряної оборони не зможе зреагувати, якщо американські винищувачі-бомбардувальники F-35 у стелс-режимі (тобто в режимі невидимки) "прогуляються повітряним простором Росії".

Жданов переконаний, що окупанти не завдають частих ударів по Києву, де перебуває найвище політичне і військове керівництво України, з кількох причин. Для авіації місто недосяжне, "бо воно у глибині".

"Другий момент: під Києвом система ППО працює. Його треба прикривати, бо це величезний транспортний вузол. Ну і ще один момент: якщо почнуть руйнувати Київ, тоді руйнуються скріпи, руйнується ідеологія цієї війни. Вони ж хотіли Київ узяти як "мать городов русских" і переписати історію: зробити, що ця "альма-матер" народила таку могутню і велику Російську імперію. А якщо вони рознесуть місто, то що залишиться від тієї ідеології, яку вони намагаються натягнути на те, що є сьогодні?" – пояснив експерт.

Він також припустив, що "і для Російської Федерації є якісь норми й правила ведення воєн".

"На День Незалежності, у принципі, ракетні удари були, але такі... 190 тривог було, 200 літако-вильотів, а ракет випустили шість чи вісім усього-на-всього. У Росії теж розуміють, що якби вони завдали удару по Києву в День Незалежності, то вони стали б притчею во язицех усього світу як країна-агресор", – сказав Жданов.

Гордон уточнив, чи справді це хвилює країну-агресора.

"Ну не скажіть. Є ж якась перспектива. Якщо злочини в інших містах – вони можуть усе це приховати і просто [діяти] за принципом "переможців не судять", то тут пояснити ніби свій злочин практично неможливо. Тим паче тут [напередодні Дня Незалежності ] був [президент Польщі] Анджей Дуда, ще хтось приїжджав із політиків", – сказав експерт.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації". Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. Сьогодні триває 190-й день війни.

У квітні українська армія витіснила окупантів із північних областей, зараз найактивніші бойові дії точаться на півдні та сході України.

Росія неодноразово погрожувала завдати ударів по центрах ухвалення рішень в Україні, зокрема, у квітні та червні. 2 червня колишній президент РФ, заступник голови Ради безпеки Дмитро Медведєв заявив, що РФ завдасть ударів по центрах ухвалення рішень в Україні, якщо Україна застосовуватиме передане США озброєння для обстрілів території РФ. Серед таких центрів він назвав Міністерство оборони та Генштаб ЗСУ.

В Офісі президента України відповіли, що "можливості щодо Росії у нас прекрасні". "Те, що ми їх поки що не використовуємо... Будь-яка війна має ступінь ескалації, хочете ескалувати давайте", сказав радник глави ОПУ Олексій Арестович.