Жебрівський заявив, що організатори блокади розраховували на силовий розгін
Організатори торгової блокади окупованого Донбасу хотіли спровокувати з боку влади силовий розгін, аби викликати заворушення на Майдані Незалежності в Києві в день пам'яті Героїв Небесної сотні.
Організатори торгової блокади окупованого Донбасу розраховували, що влада вдасться до силового розгону, про це в ефірі "5 каналу" заявив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.
"Мені здалося, що дехто хотів, аби відбувся силовий розгін, особливо перед масовим заходом. Коли масові заходи проходили, мені здалося, що хтось хотів підпалити ту іскру, яка б висіклась у Києві", – переконаний Жебрівський.
Говорячи про документ, оприлюднений народним депутатом від "Самопомочі" Семеном Семенченком, у якому нібито Жебрівський просить голову Національної поліції Донецької області В'ячеслава Аброськіна "вжити заходів щодо розблокування залізниці та притягнення до відповідальності винних у незаконному перешкоджанні пересуванню поїздів із вугіллям та іншою продукцією українських підприємств" не пізніше як 20 лютого, голова Донецької ОДА заявив, що лист був фейковим і мав на меті провокацію.
"Вибачте мені, та коли один із народних депутатів дає фейковий лист на вимогу силового розгону – ну, це опуститися нижче плінтуса. Ніколи народні депутати на моїй пам'яті так не опускалися для того, щоб так збурювати людей. Це абсолютно точно – провокація. Не вдалося змусити влаштувати силове розблокування, вони хотіли висловити такі наміри влади для силового розгону – і все, щоб спричинити ще більші безлади на Майдані Незалежності в Києві – не більше і не менше", – підкреслив Жебрівський.
За його словами, у країні мають створити експертну групу, яка б "довела суспільству, в чому плюси і мінуси, що вигідніше для України і для тієї війни між Росією та Україною".
Після того як Аброськін і Жебрівський не підтвердили достовірність листа, який опублікував Семенченко, поліція запросила його для роз'яснень.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. У зв'язку з цим на теплостанціях виник дефіцит вугілля. Блокада поширюється й на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи. До 26 січня були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області.
2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області. 6 лютого у поліції заявили, що поблизу міста Часів Яр Донецької області люди в балаклавах намагалися перекрити дорогу та перешкоджали роботі правоохоронців на трасі Бахмут – Костянтинівка.
10 лютого учасники блокади перекрили трасу Ясинувата – Костянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості.
15 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про введення тимчасових надзвичайних заходів у енергетичній системі України. Заходи спрямовані на мінімізацію використання вугілля антрацитової групи.