Відому шафку з керамічним півником із Бородянки передали до Музею Майдану
14 квітня з дозволу власниці квартири Надії Сватко співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій демонтували шафку зі стіни розбомбленого будинку та передали Національному музею Революції гідності (Музей Майдану). Збереглися навіть шурупи, якими шафка кріпилася до стіни.
Стіну з шафкою до демонтажу, навколишню місцевість та руїни будівель задокументувала компанія DroneUA за допомогою дрону для створення 3D-моделей. Завдяки докладній фото- та відеозйомці зафіксовано розміщення кожної деталі, що в майбутньому дасть змогу відтворити в музеї розташування й середовище з максимальною точністю.
Окрім того, представники Музею Майдану та Довженко-Центру відзняли й зібрали навколишні предмети, зафіксували усні свідчення мешканців прилеглих будинків.
"Це перша експедиція, якою Штаб порятунку спадщини разом із партнерами розпочинають системну роботу зі збирання історії цієї війни Росії проти України. Наше завдання – фіксувати і зберігати матеріальні та нематеріальні свідчення стійкості і сміливості українців, їхньої здатності до взаємодопомоги, взаємопідтримки та непоступливості перед ворогом, героїчну боротьбу українців за гідність та свободу", – зазначили у штабі.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Відомий знімок кухонної шафки з керамічним півником, які втрималися на стіні розбомбленої квартири в Бородянці, 6 квітня зробила фотографиня Суспільного Єлизавета Серватинська. Фото швидко завірусилося в мережі і стало одним із символів стійкості українського народу у війні.
9 квітня, коли до Києва приїхав прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, художниця Лера Полянскова подарувала йому і президенту Володимирові Зеленському двох півників, аналогічних до того, що стояв на шафці. 13 квітня Зеленський записав відео, у якому можна помітити того самого півника – він стоїть у кабінеті президента.