Золкін: Українським бійцям буде винагорода: $300 за російського військового, $400 за молодший офіцерський склад, $500 за старший офіцерський склад, кадировців і льотчиків G

За словами Золкіна, Україні необхідно наповнювати обмінний фонд, щоб мати змогу звільнити з російського полону своїх громадян
Фото: ЕРА

Український блогер Володимир Золкін, який записує інтерв'ю з полоненими окупантами, в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповів про систему винагород українським бійцям за взятих у полон росіян.

"Після того, як було опубліковано відео, де російський кат – виродок, маніяк, я не знаю, як його ще назвати, я слів не доберу таких цензурних – каструє нашого військового… Після того, як було опубліковано це відео, за моєю інформацією, вийшла така історія, що просто перестали наші брати їх у полон. Стали кінчати на місці – і все. Я за їхнє життя не дбаю. Розумієте? Мені це абсолютно байдуже, але я розумію, що треба заповнювати обмінний фонд. Щоб наших людей все-таки назад забрати. Ну і тому ми з Дмитром, моїм колегою, вийшли і записали короткий ролик і в текстовому варіанті також написали про те, що нашим бійцям ми готові надавати винагороду $200 за "ЛНРівця" або "ДНРівця", $300 – за звичайного російського військового, $400 – за молодший офіцерський склад, $500 – за старший офіцерський склад і всяких, там, кадировців, льотчиків тощо", – сказав Золкін.

Він зазначив, що "ціни" на окупантів диктує ринок.

"Якщо росіяни не хочуть забирати "ДНРівців", якщо вони у нас у таборі уже жеруть українську їжу сім місяців ніби і їх ніхто забирати не хоче, то який нам сенс узагалі за них хоч щось, великою мірою, платити? Адже нам має бути взагалі байдуже, візьмуть їх у полон чи прикінчать просто на місці, бо росіяни їх однаково не забирають. Простих солдатів російських – так. Тому ми за них готові виплатити трохи більшу винагороду. Ну і звичайно, найбільша цифра – це всякі кадировці, полковники, льотчики", – підкреслив Золкін.

Він також додав, що сума винагороди за взятого в полон російського генерала буде договірною.

Золкін: Мобілізовані телефонують із Росії, щоб дізнатися, як здатися в полон та вижити. Телефонні лінії обриваються. Повний текст інтерв'ю

Відео: Олеся Бацман / YouTube

Контекст:

Станом на 2 жовтня між Україною і Росією відбулося 24 обміни полоненими. Додому повернулося 808 людей. Після цього повідомляли про проведення ще двох обмінів (11-го й 13 жовтня), під час яких звільнили 52 військовослужбовці.

17 жовтня пройшов перший обмін полоненими, серед яких були лише жінки: 108 українок, зокрема 37 евакуйованих з "Азовсталі".

Найбільший на сьогодні обмін відбувся 21 вересня. Тоді з полону звільнили 215 захисників України, із них 108 – азовці. Росії віддали кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука і 55 російських військових.