Росіяни, мобілізовані на війну проти України, готові здаватися в полон ще з-за "поребрика" – ОК "Південь"

Гуменюк наголосила, що бажання здатися в полон росіяни висловлюють цілими підрозділами
Фото: ЕРА (архів)

Росіяни, яких мобілізують на війну проти України, ще на етапі комплектування звертаються до українських служб із наміром здатися в полон. Про це начальниця об'єднаного пресцентру сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила 15 жовтня в ефірі телемарафону, інформує кореспондент видання "ГОРДОН".

"У них є розуміння того, що потрібно максимально швидко вживати заходів для того, щоб зв'язатися з владою України та повідомити, що готові здаватися в полон, не застосовуючи зброї, не забруднюючи руки кров'ю. Вони цю ситуацію проробляють ще на етапі, коли формують команди у них у військкоматах там, за поребриком", – сказала Гуменюк.

За її словами, мобілізовані зв'язуються через чат-бот "Хочу жити" і повідомляють про себе всю максимальну інформацію – окрім тієї, куди саме їх скерують для ведення бойових дій (це стає відомо пізніше).

"Цілі підрозділи проводять у собі службові наради, де вони, залежно від відсотка комплектації ось цими "чмобіками" (частково мобілізованими), про те, що давайте всі разом, [...] вони готові здаватися в полон", – пояснила Гуменюк.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

За кілька тижнів на гарячі лінії проєкту "Хочу жити" надійшло понад 2 тис. звернень від російських солдатів, які хочуть здатися в полон в Україні, розповідав представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

Контекст:

21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призвати мають приблизно 300 тис. осіб. Водночас росЗМІ писали, що мобілізувати можуть 1,2 млн осіб.

Шойгу і Путін стверджували, що мобілізовуватимуть лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у виші), що мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід. Однак в указі цього не задокументовано, і навіть місцева влада в РФ визнає, що мобілізує і "громадян, яких не мають призивати".

За даними Шойгу, станом на 4 жовтня російську армію вже поповнило понад 200 тис. мобілізованих. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України зазначили, що Шойгу завищив цифру. Водночас, за даними Forbes, із 21 вересня до 4 жовтня приблизно 700 тис. людей втекли з РФ, рятуючись від мобілізації.

Мобілізовані росіяни заявляють, що їх скеровують на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки. Перші мобілізовані окупанти вже здалися в полон в Україні.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що жодні заяви військово-політичного керівництва країни-агресора Росії не вплинуть на готовність України боротися за свою свободу. "Ми знищимо всіх, хто зі зброєю прийде на нашу землю", – заявив він.

За даними Генштабу ЗСУ, російські окупанти із 24 лютого до 15 жовтня втратили в Україні вбитими 64 700 людей.