Зруйновано три цехи, і жодних танків. "Укрзалізниця" показала розбомблений РФ вагоноремонтний завод у Києві. Фото, відео
Уранці 5 червня російські окупанти завдали ракетних ударів по Дарницькому та Дніпровському районах Києва. Загиблих, за даними мера столиці Віталія Кличка, немає.
Чотири ракети вдарили по ДВРЗ, одна людина дістала поранення. Російське міноборони збрехало, що ціль удару – "доправлені східноєвропейськими країнами танки Т-72 та інша бронетехніка, розміщені в корпусах вагоноремонтного підприємства", – повідомив голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишін. Він наголосив: на заводі ремонтували напіввагони та зерновози, які використовують для вивезення експортної продукції.
Журналісти, які побували на заводі, підтверджують слова Камишіна. Зокрема, про те, що заява щодо "танків на заводі" брехлива, пишуть "Укрінформ" та "Українська правда".
"Зруйновано три цехи трьома ракетами, четверта ракета утворила кратер. Жодних танків там немає. Немає їх у цеху, який уникнув руйнувань. Завод ремонтував вантажні вагони та зерновози, які зараз є частиною ланцюга для порятунку найбідніших країн світу від голоду", – зазначив Лещенко та опублікував відео і фото наслідків атаки.
Як зазначає "Українська правда", вибуховою хвилею було пошкоджено всі вікна адмінбудівлі та приміщення для персоналу, зараз територія заводу встелена склом, залишками вікон та елементами м'якої покрівлі зі знищених цехів.
"Цікаво, хто там у них у міноборони [РФ] відповідальний за ракетні обстріли. Що це за ідіот, який за кілька мільйонів доларів намагається дистанційно прополоти вазони заводу 1936 року заснування", – додав у Facebook відеоредактор видання Ельдар Сарахман, який відвідав ДВРЗ.
Також відео наслідків показав фотокореспондент Ян Доброносов (він пройшовся заводом, продемонструвавши руйнування).
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Окупанти з перших годин вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. Під обстріл потрапляють, зокрема, залізничні станції та поїзди. 8 квітня внаслідок удару росіян "Точкою-У" по залізничному вокзалу Краматорська Донецької області загинула 61 людина, ще 121 особу було поранено. 3 травня атакували одразу шість станцій у центрі та на заході України.
Камишін наголошував, що російські війська цілеспрямовано знищують залізничну інфраструктуру, щоб зупинити залізницю, але працівники ремонтують її та продовжують працювати за графіком.