ЗСУ деокупували шість населених пунктів у Луганській області – ОВА
Про це 5 жовтня в ефірі каналу "Freeдом" повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Гайдай. Відеозапис ефіру за участю Гайдая опублікували у його Telegram.
"Можу лише сказати, що на сьогодні це шість населених пунктів", – сказав керівник Луганської ОВА.
Водночас Гайдай не уточнив назв звільнених населених пунктів, пославшись на оперативну тишу.
За словами голови ОВА, люди з територій, які Росія захопила ще у 2014 році, чекають на ЗСУ та деокупацію.
Про початок деокупації Луганської області та звільнення перших населених пунктів Гайдай проінформував 5 жовтня.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Наприкінці серпня – на початку вересня ЗСУ розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Президент України Володимир Зеленський повідомив 23 вересня, що на сході України звільнили приблизно 9 тис. км&³2; території. 4 жовтня заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко розповів, що ЗСУ під час контрнаступу звільнили 1534 населені пункти.
У вечірньому відеозверненні 1 жовтня Зеленський заявив, що український прапор уже в Лимані, але бойові дії ще тривають. Того самого дня в Офісі президента повідомили, що ЗСУ повністю звільнили Лиман.
Гайдай заявляв, що після звільнення від російських загарбників Лимана розпочнеться деокупація Луганської області.
Аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) 1 жовтня висловили думку, що утримання Луганської області цікавить президента РФ Володимира Путіна менше, ніж півдня України.
Із 5 жовтня у РФ вважають, що офіційно "приєднали" Луганську область до Росії. У зв'язку із цим у британській розвідці прогнозують, що російське політичне керівництво має бути "стурбованим" просуванням ЗСУ на цьому напрямку.