"ЗСУ почуваються набагато потужнішими". Резніков розповів про постачання зброї Україні іншими державами
"По-перше, ми щоденно спілкуємося з нашими колегами. Я безпосередньо за три місяці з великою кількістю міністрів оборони познайомився персонально: або був у них у гостях, або вони були в нас у гостях, або як мінімум – по телефону. І десяток країн уже безпосередньо постачають летальну зброю, причому безкоштовно, у якості підтримки й подарунка", – сказав міністр.
Він додав, що з низкою країн Україна має контракти на закупівлю озброєнь.
"І це нас теж влаштовує. На жаль, є деякі країни, наприклад Німеччина, яка поки що має принципову позицію не постачати саме летальну зброю. На жаль, не лише свою, німецького виробництва, але ще й блокує придбання нами летальної зброї через агентство щодо забезпечення і закупівлі НАТО (NSPA). Але мені здається, прогрес відбувається", – заявив Резніков.
Глава Міноборони нагадав, що Німеччина пообіцяла надати Україні 5 тис. касок.
"Є надія, що каски – це перша ластівка, оскільки ми написали, що нас цікавить, і це не лише гроші на госпіталь, які ми завдяки їм отримаємо зараз в Естонії. Що стосується Ізраїлю – там свої тонкі стосунки. В Ізраїлю завжди була своя позиція. Але це не означає, що певні хороші цікаві речі, які знаходяться в інших країнах, ми не можемо отримати", – сказав він.
За словами Резнікова, "головне – що відбувається те, чого не було раніше”.
"Раніше ми не могли мріяти про отримання такої кількості Javelin. Колись вони були заборонені для постачання в Україну. Зараз нам уже довіряють партнери. Сьогодні ми отримали згоду США на постачання дуже цікавих речей країнами Балтії... Ті самі шведські NLAW, які нам передала Великобританія, – теж ми колись і мріяти не могли... Тому повірте, наші Збройні сили почуваються набагато потужнішими і кількість засобів ураження вже більша, ніж потенційних мішеней", – сказав він.
Контекст:
На тлі накопичення Росією військ біля кордону з Україною низка країн, зокрема США, Великобританія, країни Балтії, Чехія та інші держави, оголосили про передання Україні оборонного озброєння і боєприпасів.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 7 лютого заявив, що від початку року Україна отримала від партнерів $1,5 млрд фінансової підтримки, а також понад 1 тис. тонн оборонної зброї та військового обладнання.
Про відмову від постачання Україні оборонної зброї заявила на початку 2022 року глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Німеччина від початку війни 2014 року допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Проте весь цей час Берлін відмовлявся від надання зброї й 2021 року блокував постачання зброї Україні через НАТО. Після зміни уряду позиція Німеччини щодо постачання Україні оборонної зброї не змінилася.
На думку Кулеби, пояснення Німеччини щодо відмови від постачання зброї в Україну – несправедливі.