ЗСУ вже використовують на фронті озброєння, яке Україна отримала від союзників – Міноборони
Про це 11 травня на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі агентства "Укрінформ", повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
"На фронті, крім [ПТРК] Javelin і [ПЗРК] Stinger, уже застосовуються американські гаубиці калібру 155 мм. Триває процес надходження західної бронетехніки та іншої зброї. Ми працюємо над збільшенням і пришвидшенням темпів отримання допомоги, адже від цього залежить життя наших воїнів… Велику кількість озброєння ми вже отримали. Але зараз ми ввійшли в період ритмічного постачання озброєння Україні", – сказала вона.
Водночас, підкреслила Маляр, варто розуміти, що "поки західна зброя надійде в тій кількості, щоб урівноважити наші потенціали та забезпечити нашу перевагу" над російськими окупантами, "пройде певний час".
Український військовий експерт Олег Жданов зазначив в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 10 травня, що те озброєння, яке сьогодні вже фактично надходить за ленд-лізом і підсумками зустрічі міністрів оборони на військовій базі США Рамштайн у ФРН, – її, крім постачання, потрібно ще опанувати, а потім уже ставити у стрій і воювати з її допомогою. Тільки після цього можна оцінити її вплив на перебіг бойових дій, додав експерт.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.
31 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Альянсу й далі постачатимуть Україні стільки зброї, скільки буде потрібно.
Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня. Загалом за два місяці повномасштабного вторгнення РФ союзники Києва виділили на зміцнення обороноздатності України понад $5 млрд, повідомив глава Пентагону Ллойд Остін 26 квітня.
10 травня Палата представників схвалила проєкт закону, який передбачає виділення приблизно $40 млрд на допомогу Україні (під час підготовки документа у Конгресі суму, запропоновану президентом США Джо Байденом, збільшили). Тепер законопроєкт має схвалити Сенат США, потім його передадуть на підпис Байдену.