"Звільнити всю територію України протягом найближчого місяця навряд чи зможемо". Веніславський пояснив, чому воєнний стан хочуть продовжити на три місяці
Він нагадав, що з 24 лютого воєнний стан в Україні вже двічі продовжували.
"Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо", – констатував Веніславський.
Він зазначив, що є й юридичний складник такого рішення: коли в країні вводять правовий режим воєнного стану, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які діють у цих умовах.
"Ми двічі продовжували цей режим, і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на три місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан", – сказав депутат.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Зеленський оголосив воєнний стан уранці 24 лютого, після початку вторгнення російських військ в Україну. Того самого дня президент оголосив в Україні загальну мобілізацію на 90 діб.
Рада продовжувала воєнний стан уже двічі – у березні та квітні.
18 травня в парламенті зареєстрували президентські законопроєкти про продовження правового режиму воєнного стану та строк загальної мобілізації в Україні з 25 травня на 90 днів – до 23 серпня. Їх передали на розгляд комітету Ради.
Зеленський висловив сподівання, що парламент України найближчим часом підтримає це рішення. "У нашої армії і всіх, хто захищає державу, мають бути всі юридичні інструменти, щоб діяти спокійно. Херсон, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Маріуполь і всі наші міста та громади, які перебувають під окупацією – під тимчасовою окупацією, – мають знати, що Україна повернеться", – пояснював він.