Американські сенатори заявили, що Трамп зволікає з імплементацією закону про санкції щодо Росії, Ірану і КНДР
Украй важливо, щоб адміністрація президента США Дональда Трампа повністю імплементувала закон про санкції щодо Росії, Ірану і КНДР, заявили сенатори Джон Маккейн і Бен Кардін.
Президент США Дональд Трамп зволікає з імплементацією закону про санкції щодо Росії, Ірану і КНДР, написали сенатори Джон Маккейн (Республіканська партія) і Бен Кардін (Демократична партія) у листі лідерові країни, який 29 вересня бачили журналісти агентства Reuters.
У ньому йдеться, що минуло два місяці з моменту підписання, але виконання положень так і не почалося.
Сенатори заявили, що вкрай важливо, щоб адміністрація Трампа повністю імплементувала закон із метою захисту інтересів США.
Вони нагадали, що 1 жовтня є остаточним терміном для адміністрації, щоб визначити "правила чи інші вказівки" для ідентифікації тих, хто працює від імені російських оборонних та розвідувальних секторів і підлягає санкціям.
2 серпня Трамп схвалив уведення нових санкцій проти Росії, Ірану і КНДР. Зокрема, закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів протягом 180 днів надати відомості про активи російських політиків і бізнесменів, наближених до Кремля, які перебувають на Заході .
Документ також скорочує максимальний термін кредитування російських банків, що перебувають під санкціями, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів. Президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти у будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово. Закон зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-яке пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальних заходів особистим указом, як це було раніше.
Одразу після підписання закону Трамп заявив, що зробив це на користь національній єдності. За його словами, законодавчий акт має серйозні недоліки, оскільки він "посягає на повноваження виконавчої влади" і шкодить інтересам європейських союзників США та американським компаніям.
29 вересня Трамп підписав меморандум, яким доручив держсекретареві США Рексу Тіллерсону, главі мінфіну Стівену Мнучину і директорові національної розвідки Дену Коутсу займатися імплементацією закону.