Асамблея Euronest засудила "Північний потік – 2" та агресію Росії
Парламентська асамблея країн "Східного партнерства" та Європарламенту Euronest висловила стурбованість у зв'язку з розвитком газопроводу "Північний потік – 2".
Парламентська асамблея країн "Східного партнерства" та Європарламенту Euronest засудила будівництво газопроводу "Північний потік – 2", а також агресивну зовнішню політику Росії, спрямовану на підрив територіальної цілісності України та Грузії. Про це йдеться в резолюції Euronest, сьома сесія якої завершилася 27 червня у Брюсселі, пише "Укрінформ".
У заяві йдеться, що газопровід "Північний потік – 2" негативно впливатиме на "головну мету процесу диверсифікації енергопостачань, а відтак підриватиме перспективу розбудови енергоефективної екосистеми".
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який з'єднає Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його наполовину фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Данія – остання держава, яка поки що не надала дозволу на прокладання російського газопроводу. Німеччина, Фінляндія та Швеція вже зробили це.
26 червня прем'єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен запропонував винести обговорення проекту "Північний потік – 2" на загальноєвропейський рівень. До цього він пояснював, що для схвалення будівництва потрібно врахувати економічні інтереси України.
Влада України, США, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії та Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи.