Білий дім пообіцяв надати Конгресу скаргу співробітника американської розвідки на Трампа. Через неї запустили процедуру імпічменту президента

24 вересня було запущено процедуру розслідування, мета якої – з'ясувати, чи є підстави для імпічменту Трампа
Фото: ЕРА
Рішення Білого дому про надання американським законодавцям тексту скарги на президента США Дональда Трампа й терміни його виконання можуть змінитися протягом кількох днів, повідомляє високопосадовець в адміністрації.

До кінця тижня Білий дім надасть Конгресу текст скарги на президента США Дональда Трампа, яку написав співробітник американської розвідки через зміст телефонної розмови Трампа із главою України Володимиром Зеленським. Про це повідомила газета Politico з посиланням на високопосадовця в адміністрації.

За його словами, американський президент уже схвалив надання законодавцям скарги, а також звіту генерального інспектора розвідувальних служб США Майкла Аткінсона, якому її спочатку надали.

Представник адміністрації зазначив, що це рішення й терміни виконання можуть змінитися протягом кількох днів. Проте станом на вечір вівторка, 24 вересня, Білий дім усе ще планував надати інформацію Конгресу.

У якому форматі відбуватиметься подання або процес перегляду документів, поки невідомо.

The Washington Post і The New York Times писали, що співробітник американської розвідки оформив офіційну скаргу на ім'я керівництва, у якій ішлося про якусь обіцянку, що прозвучала з вуст Трампа під час його телефонної розмови з іноземним лідером. Джерела The Washington Post вважали, що йшлося про дзвінок Трампа президенту України Володимирові Зеленському в липні. Американський президент заявив, що скарга інформатора є вигадкою, за якою стоять політики з Демократичної партії. Трамп стверджував, що під час його телефонної розмови із президентом України не було сказано нічого протизаконного.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зазначив, що розмова між Зеленським і Трампом "була довгою, дружньою і торкалася багатьох питань". Водночас міністр переконаний, що тиску на Зеленського з боку Трампа не було.

Reuters зазначає, що під час розмови американський президент просив українського колегу ініціювати розслідування щодо сина ексвіцепрезидента США Джо Байдена Гантера, який працював на українську компанію Burisma. Байден-старший є кандидатом від Демократичної партії на американських президентських виборах, які відбудуться у 2020 році.

Трамп не заперечував, що згадував прізвище Байдена в розмові із Зеленським.

За даними CNN, Трамп просив затримати надання військової допомоги Україні приблизно за тиждень до телефонної розмови із Зеленським.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – з'ясувати, чи є підстави для імпічменту Трампа. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б йому політично корисними", – заявила речниця. Пелосі також вважає, що дії Трампа підривають національну безпеку та захист інформаторів розвідки.

Глава Білого дому дав згоду на публікацію повної, невідредагованої стенограми своєї розмови з українським лідером. Трамп також заявив, що український уряд теж дав свою згоду на публікацію стенограми.