Boeing доправить Саудівській Аравії 1 тис. ракет

Boeing уклав контракти із Саудівською Аравією, Бразилією, Катаром і Таїландом
Фото: boeing.com

Загальна вартість контракту становила 1,85 млрд, повідомляє "Немецкая волна".

Американська компанія Boeing доправить Саудівській Аравії понад 1 тис. нових протиповітряних і протикорабельних ракет, а також проведе модернізацію ракет, придбаних раніше. Про це заявили в міністерстві оборони США.

За інформацією відомства, вартість контракту становила в перерахунку приблизно €1,85 млрд. Угоди про постачання протикорабельних ракет Boeing уклав також із Бразилією, Катаром і Таїландом.

У січні 2020 року американська компанія Boeing не отримала жодного замовлення на літаки, така ситуація виникла вперше з 1962 року. Складнощі із замовленнями пов'язані з низьким попитом на модель 737 МАХ після двох авіакатастроф за їхьною участю.

29 жовтня 2018 року Boeing 737 MAX 8 упав у Яванське море біля Джакарти (Індонезія). Загинули 189 осіб, які перебували на борту. 10 березня 2019 року під Аддіс-Абебою (Ефіопія) розбився Boeing тієї самої моделі, усі 157 осіб загинули.

Згідно з попереднім звітом слідства, причиною катастрофи ефіопського лайнера стала помилкова активація системи доповнення характеристик маневрування MCAS. Експерти вважають, що та сама система відмовила на індонезійському рейсі.

Після авіакатастрофи в Індонезії та Ефіопії Boeing рекомендувала зупинити польоти всього світового флоту 737 MAX і скоротила виробництво літаків цієї моделі.

4 квітня тодішній виконавчий директор Boeing Денніс Мюленбург офіційно визнав, що причиною катастрофи літаків в Індонезії та Ефіопії була помилкова активація MCAS. 22 грудня на тлі труднощів із 737 MAX і невдалого запуску космічного корабля Starliner Мюлленбург пішов у відставку.

У січні 2020 року компанія заявила, що виявила ще одну проблему у програмному забезпеченні літака 737 MAX. Агентство Fitch Ratings знизило у зв'язку з цим довгострокові кредитні рейтинги Boeing з "А" до "А-".

25 січня в повітря піднялася нова модель пасажирського літака Boeing 777X.