Boeing виплатить $100 млн сім'ям загиблих у двох авіакатастрофах 737 MAX

Експерти вважають, що в катастроф ефіопського та індонезійського лайнерів схожі причини
Фото: ЕРА

Грошову допомогу буде спрямовано на покриття витрат сімей загиблих під час аварій літаків в Індонезії та Ефіопії, а також на освіту та працевлаштування. Про це йдеться в повідомленні корпорації Boeing.

Авіабудівна корпорація Boeing заявила про виділення $100 млн для допомоги сім'ям загиблих в авіакатастрофах, що сталися з літаками моделі 737 MAX. Про це йдеться в повідомленні на сайті Boeing, опублікованому 3 липня.

Гроші буде спрямовано на покриття щоденних витрат сімей, члени яких загинули під час двох катастроф – в Індонезії та Ефіопії. Одержувачі також зможуть витратити ці кошти на освіту та працевлаштування, ідеться в заяві.

Boeing обіцяє співпрацювати з місцевими органами влади і некомерційними організаціями для задоволення потреб сімей загиблих.

"Ми шкодуємо про трагічну загибель людей в обох аваріях. Утрачені життя довгі роки чинитимуть великий вплив на наші серця й уми. Висловлюємо глибоке співчуття рідним та близьким тих, хто був на борту, і сподіваємося, що наш початковий внесок може допомогти їм віднайти спокій", – заявив голова ради директорів корпорації Денніс Мюленбург.

Як пише Bloomberg, адвокати до цього дня склали 46 позовів до Boeing від імені рідних жертв катастрофи над Яванським морем. Приблизно таку саму кількість позовів готують від імені сімей загиблих у катастрофі 737 MAX в Ефіопії. Загальна сума фінансових претензій, за підрахунками агентства, може перевищити $1 млрд.

29 жовтня 2018 року Boeing 737 MAX 8, який виконував рейс із Джакарти в Пангкал-Пінанг, зник із радарів майже відразу після зльоту. Лайнер упав у Яванське море. На борту перебувало 189 осіб, рятувальники не виявили живих людей.

10 березня 2019 року за шість хвилин після зльоту в Аддіс-Абебі розбився Boeing тієї самої моделі, усі 157 осіб загинули.

Згідно з попереднім звітом слідства, причиною катастрофи ефіопського лайнера стала помилкова активація системи доповнення характеристик маневрування MCAS. Експерти вважають, що та сама система відмовила на індонезійському рейсі.

Після авіакатастрофи в Індонезії та Ефіопії Boeing рекомендувала зупинити польоти всього світового флоту 737 MAX і скоротила виробництво літаків цієї моделі.

4 квітня Мюленбург офіційно визнав, що причиною катастрофи літаків в Індонезії та Ефіопії була помилкова активація MCAS.