Браудер про підозру РФ у його причетності до смерті Магнітського: Я дійсно вдарив якраз у нерв
20 листопада уряд Нідерландів запрошує до Гааги представників держав – членів Євросоюзу, щоб запропонувати введення ширшого "акта Магнітського", зазначив ініціатор створення акта бізнесмен Вільям Браудер. Він вважає, що Кремль не може пробачити йому введення санкцій стосовно росіян, причетних до порушень прав людини.
Бізнесмен Вільям Браудер заявив, що своєю ініціативою створити "списки Магнітського" він ударив Кремль "якраз у нерв". Так він прокоментував озвучені у РФ підозри про нібито причетність його до смерті юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського.
"Напередодні ухвалення Інтерполом рішення про те, чи варто російському чиновнику очолити цю організацію, російська прокуратура проводить велику прес-конференцію, присвячену мені й тому, як вони розшукуватимуть мене по всьому світу. "Актом Магнітського" я дійсно вдарив якраз у нерв", – написав Браудер у своєму Twitter.
Він нагадав, що 20 листопада уряд Нідерландів запрошує до Гааги представників держав – членів Євросоюзу, щоб запропонувати введення ширшого "акта Магнітського".
"Напередодні цього російський уряд звинуватив мене у смерті Магнітського", – підкреслив бізнесмен.
Російське слідство вивчає версію причетності фінансиста Браудера до насильницької смерті юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського в московському СІЗО, повідомив сьогодні на брифінгу в Генеральній прокуратурі Росії державний радник юстиції 3-го класу Михайло Александров.
За його словами, Браудер мав мотив на фізичне усунення Магнітського "з метою приховування скоєних ним злочинів".
Засновник фонду Hermitage Capital фінансист Браудер був одним з ініціаторів ухвалення у США і Канаді законів, які передбачають візові та економічні санкції щодо росіян, причетних до порушень прав людини. Ці закони названо на честь загиблого юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського. У РФ Браудера двічі заочно засудили й обидва рази до дев'яти років колонії за обвинуваченням у податкових махінаціях і несплаті податків). Він заявляв, що у нього є докази виведення у Європу доходів від шахрайських дій громадян Росії на $230 млн.
Аудитор Hermitage Capital Магнітський, який заявив про існування цих схем, помер 2009 року в слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, аби змусити його замовкнути стосовно виявлених ним податкових зловживань співробітниками правоохоронних органів.
Браудер часто критикує російську владу. Він вважає президента РФ Володимира Путіна найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки у $200 млрд.
Колишній агент КДБ Борис Карпічков у інтерв'ю Bloomberg у березні 2018 року розповів про те, що є список із восьми осіб, яких, за його словами, планують убити російські спецслужби. У цьому списку є Браудер.