Брюссель "співчуває" прагненню Шотландії відокремитися від Британії і вступити до ЄС – Туск

Більшість шотландців виступала проти виходу Великобританії з ЄС. Це може стати причиною виходу Шотландії зі Сполученого Королівства
Фото: EPA

Шотландія у разі відділення від Великобританії не зможе автоматично увійти до складу Європейського союзу, заявив польський політик, колишній президент Європейської ради Дональд Туск.

Колишній президент Європейської ради Дональд Туск вважає, що Брюссель "з емпатією" ставиться до наміру оголосити про незалежність Шотландії від Великобританії і вступити до ЄС. Як повідомляє британська телерадіокорпорація BBC, так Туск прокоментував слова першої міністерки Шотландії Ніколи Стерджен про прагнення до повноправного членства в ЄС.

Водночас польський та європейський політик підкреслив, що Шотландія не зможе розраховувати на автоматичний вступ до ЄС.

Глава МЗС Великобританії Домінік Рааб назвав слова Туска "неєвропейськими і досить безвідповідальними". На його думку, такі висловлювання сприяють "сепаратистським тенденціям" у ЄС.

31 січня 2020 року о 23.00 за лондонським часом (1.00 1 лютого за Києвом) Великобританія вийшла з Євросоюзу. З офіційних будівель у Лондоні та Брюсселі зняли прапори Євросоюзу і Великобританії.

Brexit став наслідком референдуму, проведеного у червні 2016 року. Рішення про вихід Сполученого Королівства з блоку тоді підтримало 51,9% британців.

Водночас у Шотландії, яка входить у Сполучене Королівство, більшість громадян висловилася за те, щоб залишитися у складі ЄС.

На цьому тлі влада Шотландії виступає за проведення нового референдуму про незалежність від Британії. Попередній плебісцит відбувся у 2014 році, 55% шотландців проголосували проти незалежності. Нікола Стерджен заявляла, що нове голосування стосовно цього питання може відбутися у 2020 році.