Будівництво "Північного потоку – 2" нагадує пакт Ріббентропа – Молотова – МЗС Польщі
На думку заступника міністра закордонних справ Польщі Шимона Шинковського вель Сенка, газогін "Північний потік – 2" не побудували завдяки "сильному союзу" Вашингтона і Варшави.
Історія з будівництвом газогону "Північний потік – 2" порівнянна з підписанням договору про ненапад між Радянським Союзом та Німеччиною від 23 серпня 1939 року, відомого як пакт Ріббентропа – Молотова.
Таку думку 27 серпня в ефірі телеканала TVP висловив заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк.
Він зазначив, що про документ 1939 року нагадує співробітництво країн, а саме Росії та Німеччини.
Шинковський вель Сенк зазначив, що "Північний потік – 2" не побудували завдяки "сильному союзу" Польщі та США, які протестують проти будівництва газогону.
Польський дипломат зазначив, що саме через позицію Вашингтона ситуація з газогоном "не безнадійна" для Варшави.
Договір про ненапад відомий як пакт Молотова – Ріббентропа, за прізвищами міністрів закордонних справ СРСР і Німеччини, які поставили підписи під документом. У таємному додатку до угоди сторони домовилися про розподіл сфер впливу у Східній Європі. За тиждень після укладання пакту Німеччина напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни.
"Північний потік – 2" – другий газогін, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря, він складається із двох ниток. Довжина кожної з них – понад 1200 км, сукупна потужність – 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його спільно фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року, компанія – оператор будівництва газогону повідомила, що проєкт можуть завершити до середини 2020 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. У серпні 2018 року оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.