Суд у Фінляндії відхилив апеляцію екологів, які домагалися скасування дозволу на будівництво "Північного потоку – 2"

Будівництво "Північного потоку – 2" мають завершити до 2019 року
Фото: nord-stream2.com

Екологічна організація ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, зареєстрована в Польщі, намагалася оскаржити дозвіл фінської влади на будівництво газопроводу "Північний потік – 2".

Фінський Вищий адміністративний суд залишив чинним рішення регіонального управління органів державної влади Південної Фінляндії, яке дозволило прокласти дві труби російського газопроводу "Північний потік – 2" в економічній зоні Фінляндії, повідомляє телерадіокомпанія Yle.

Оскаржити рішення управління намагалася екологічна організація ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, яку зареєстровано в Польщі. Адміністративний суд міста Вааса відмовився розглядати позов, уважаючи, що "територіальна діяльність екологічної організації не поширюється на економічну зону Фінляндії".

Зі свого боку Вищий адміністративний суд Фінляндії прийняв позов до розгляду, але залишив його без задоволення. На думку суду, оцінювання впливу будівництва газопроводу на навколишнє середовище, яке стосується економічної зони Фінляндії, було проведено відповідно до міжнародних угод.

Після цього рішення, зазначає телерадіокомпанія, більше немає перешкод для будівництва газопроводу на фінській ділянці.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року, компанія – оператор будівництва газопроводу повідомила, що проєкт можуть завершити до середини 2020 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. У серпні 2018 року оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.