Через санкції США Індонезія відклала закупівлю російських винищувачів
Угода з Індонезією про закупівлю 11 російських літаків Су-35 залишається чинною, однак її реалізацію доведеться відкласти на невизначений термін, пише "Коммерсантъ" із посиланням на джерела.
Реалізацію угоди на $1,154 млрд із постачання російських винищувачів Су-35 Індонезії відкладено через американські санкції. Про це повідомляє "Коммерсантъ" із посиланням на двох топ-менеджерів російських оборонних підприємств і чиновника з апарату уряду РФ.
Перші літаки мали доправити в Індонезію в жовтні цього року, проте США не дали Джакарті гарантій, що не застосують обмежувальних заходів за законом "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" за співпрацю з російським оборонним сектором.
Через санкції США виникли проблеми також у російської сторони. Джерела видання повідомили, що для реалізації угоди планували задіяти кредитну схему, кошти на яку має виділити комерційний банк. Однак це могло викликати проблеми для банку, оскільки США могли розцінити угоду як співпрацю з "Рособоронекспортом".
Співрозмовники видання зазначили, що угода з Індонезією залишається чинною, однак її реалізацію доведеться відкласти на невизначений термін.
Згідно з договором, РФ мала доправити в Індонезію 11 літаків. Приблизно половину вартості винищувачів ($570 млн) Джакарта мала сплатити Москві зустрічними постачаннями продукції невійськового призначення – каучуком, пальмовою олією тощо.
Через агресію щодо України низка західних країн, зокрема, США, Канада та ЄС, увели санкції проти РФ. Обмежувальні заходи неодноразово продовжували і посилювали.
У 2017 році Сенат і Палата представників США ухвалили закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який, серед іншого, позбавляє американського президента права скасовувати санкції без дозволу Конгресу. Згідно із законом, санкції буде застосовано до осіб, які укладуть контракт із ФСБ або з підприємствами оборонного сектору Росії.
Зараз на розгляді Конгресу є законопроект про захист американської безпеки від кремлівської агресії (DASKAA). Якщо його ухвалять, США можуть обмежити доларові розрахунки російських банків, заборонити операції з новим російським держборгом, а також зайнятися оцінюванням активів і джерел доходу Путіна та членів його сім'ї.