Чичваркін: Поки світ не готовий до арешту Путіна, усе інше – мертвому припарка G

Чичваркін: Багато санкцій ударило по росіянах
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Найнегативніший вплив на росіян мали антисанкції, запроваджені адміністрацією президента РФ Володимира Путіна у відповідь на західні санкції, зазначив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону російський бізнесмен Євген Чичваркін, який проживає у Великобританії.

Поки світ не готовий до арешту російського президента Володимира Путіна, санкції не будуть досить ефективними, упевнений російський бізнесмен Євген Чичваркін, який проживає у Великобританії. Про це він сказав в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона на каналі "112 Україна".

"Багато санкцій ударило по росіянах. Найбільше по них вдарили антисанкції, придумані адміністрацією Путіна і, мабуть, схвалені ним особисто. Останні санкції [президента США Дональда] Трампа особистіші, напевно, дієвіші, але знову-таки один із сенаторів, не пам'ятаю, якого штату, запропонував виписати ордер на арешт Путіна. Я думаю, поки світ до цього не готовий, усе інше – це мертвому припарка", – сказав бізнесмен.

Він навів приклад Ірану, проти якого західні країни теж уводили санкції.

"Ну, Захід спробував дотиснути Іран. Із кінця 60-х років тисне, і що? Ну так, люди живуть бідно, там дешевий бензин, усю економіку під санкції перебудовано. Але загалом, якби Росія була як Радянський Союз, то могла б існувати абсолютно автономно, без західного світу, причому розкошуючи. Якби біля керма були якісь розумні люди, а не [Леонід] Брежнєв. За нинішньої влади Росія може автономно жити досить довго, просто не буде ситих років, як із 2000-го до 2008-го", – заявив Чичваркін.

Він зазначив, що виручка РФ від продажу нафти і газу може скоротитися.

"Ви знаєте, якщо буде негативний сценарій протягом наступних півтора року, чого я, чесно кажучи, тією чи іншою мірою очікую, то виручка від нафти і газу стане досить бідною, вони додрукують рублів, обвалять курс, розорять усі приватні банки (ну і чорт із ними!), постачальників чогось західного (ну і чорт із ними!), будівельні компанії, вкладників (ну і чорт із ними!). Менти, Росгвардія, пенсіонери, держслужбовці отримають у рублях навіть якусь невелику компенсацію, а курс опустять удвічі або втричі. До такого маневру вони завжди готові, це буде непопулярний захід, але ніхто з голоду не помре. Як в Ірані не помер", – заявив бізнесмен.

Чичваркін: Ходорковський приїжджав у захоплений Донецьк і намагався розрулити ситуацію. Пробув кілька днів, і йому рекомендували негайно цю територію покинути. Читайте повну версію інтерв'ю

Економічні санкції проти Росії ввели Сполучені Штати, Євросоюз та деякі інші країни навесні 2014 року після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.

14 серпня на сайті Конгресу США опублікували проект закону про захист від кремлівської агресії. Його автори пропонують створити в Держдепартаменті США офіс із координації санкцій, заблокувати доларові розрахунки низки російських банків, заборонити резидентам США проводити операції з російським держборгом, ввести санкції проти осіб, які інвестують у російські закордонні енергопроекти, а також визначити вартість активів і джерела доходів Путіна і членів його сім'ї.