Чорновіл: Росіяни можуть скільки завгодно ліпити наклейки на машини "Трамп – чмо", але РФ боїться США. Це факт G

Чорновіл: У Варшаві Трамп озвучив тверду позицію країни, яку Росія боїться

Фото: Микола Тис / zik.ua

Перед зустріччю з російським президентом Володимиром Путіним президент США Дональд Трамп добре обізнаний із ситуацією в Україні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

Українська влада провела серйозну роботу, щоб сьогоднішня зустріч президента США Дональда Трампа з російським президентом Володимиром Путіним не мала позитивних результатів для РФ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

"У нас увесь час шукають "зраду". Якщо знайти її не вдається, то багатьом аж жити не хочеться. І всі чекають, що Трамп повинен якось нашкодити Україні. Але Київ провів досить серйозну роботу за всіма можливими напрямками, аби зустріч Трампа з Путіним не мала позитивних результатів для Росії. І свій внесок зробили ті, з ким Порошенко (президент України Петро Порошенко."ГОРДОН") налагодив контакти. Насамперед, це Макрон (президент Франції Еммануель Макрон."ГОРДОН"), у якого склалися досить гарні відносини з Трампом. Він коректно озвучив американському лідерові ряд важливих для нас речей", – зазначив політолог.

Він акцентував на тому, що до зустрічі з Трампом президент Польщі Анджей Дуда провів телефонну розмову з Порошенком.

"Хороші відносини у Порошенка склалися і з Дудою. З ним можна домовлятися. І візит Трампа до Варшави також готували у прив’язці до українського питання. Заява Дуди про наміри серйозно поговорити з Трампом про ситуацію в Україні прозвучала наступного дня після його телефонної розмови з Порошенком. Тобто і польська, і українська сторони погодили ці моменти, щоб кожна з них могла витягти для себе вигоду. У підсумку тема конфлікту на Донбасі була прив'язана до питання постачання американського газу у Європу. Порушуючи українське питання, наші партнери спочатку розмовляють із Києвом, а вже потім вибудовують свої тези, які надають третій стороні", – наголосив Чорновіл.

За його словами, виступаючи у Варшаві, Трамп продемонстрував, що добре обізнаний із ситуацією в Україні.

"Після зустрічі із президентом Польщі Трамп був досить накачаний інформацією про Україну. Його мова найкраще тому підтвердження. Він прямим текстом сказав те, чого від нього чекали. У Варшаві Трамп озвучив тверду позицію країни, яку Росія боїться. Росіяни можуть скільки завгодно ліпити наклейки на машини "Трамп – чмо", але РФ боїться США. Це факт. І цей момент має величезне значення. Звичайно, не все нам буде подобатися в зовнішній політиці Трампа, але його протиставлення Путіну лише продовжить зміцнюватися", – заявив політолог.

На його думку, черговий запуск Північною Кореєю балістичної ракети негативно позначиться на зустрічі Трампа і Путіна.

"Цікаво, що напередодні зустрічі Трампа і Путіна нам допомагали не лише наші друзі, але й вороги – КНДР і Росія. Північна Корея демонстративно запустила свою балістичну ракету. Сполученим Штатам ця ракета ніяк не загрожує, її просто зіб'ють ще десь у східній частині Тихого океану. А ось сусідам КНДР вона загрожує. Тому ці країни тиснуть на Трампа. Йому потрібно показати, що він господар у домі з назвою Земля. Остаточно домовитися з Китаєм, що має уплив на Північну Корею, поки не вдалося. Тому Трамп продемонстрував дипломатичну активність, зробивши жорстку заяву в Радбезі ООН. А РФ заблокувала цю принципово важливу для Трампа заяву. І сталося це безпосередньо перед його зустріччю з Путіним", – резюмував Чорновіл.

6 липня у Варшаві у своїй промові на спільній прес-конференції із президентом Польщі Анджеєм Дудою Трамп заявив, що США працюють із Польщею і відповідають на дестабілізаційну поведінку Росії. Крім цього, американський лідер наголосив, що міць НАТО безпрецедентна для супротивників Альянсу.

У своєму Twitter Трамп написав, що з нетерпінням чекає всіх зустрічей зі світовими лідерами на саміті G20 у німецькому Гамбурзі, зокрема і з Путіним. Переговори президентів США і РФ почнуться сьогодні о 16.45 за київським часом і триватимуть 35 хвилин.