Джерело в космічній галузі РФ: Ми програємо за всіма напрямами. Розмови про наносупутники – порожня балаканина
Високопоставлене джерело видання "Огонек" повідомило, що з 2013 року ситуація на ринку запусків супутників для Росії постійно погіршується.
2013 рік став для Росії найбільш вдалим із погляду зароблених грошей на ринку запусків супутників, після чого ситуація незмінно погіршується. Про це повідомив "Огонек" із посиланням на високопоставлене джерело в космічній галузі.
"Сьогодні можна констатувати, що ми, по-перше, утратили першість запусків і більше ніколи не повернемося до тих результатів, які в нас були чотири роки тому. За цей час 8% усіх запусків супутників виявилися невдалими з різних причин: відмова техніки, втрата апаратів або аварії ракет. По-друге, ми безнадійно відстали в розробленні засобів виведення – тут нас обійшли не тільки США, але і Індія, і Китай", – розповів співрозмовник видання.
Він підкреслив, що Китай за попередні три роки розробив вісім нових носіїв, а остання російська розробка датована 1986 роком.
"Ми програємо за всіма напрямами. На цьому тлі всі бравурні розмови про те, що зараз треба наситити ринок мікро- і наносупутниками, є порожньою балаканиною. Запустити-то ми їх можемо, але який у цьому сенс?" – пояснило джерело видання.
3 листопада 2016 року зі стартового комплексу №101 космодрому Веньчан на півдні Китаю було успішно здійснено перший запуск найважчого китайського носія CZ-5. Зазначали, що це новий тип потужних ракет-носіїв, головна особливість якого – наднадійна система управління.
5 червня 2017 року індійська ракета-носій підвищеної вантажопідйомності GSLV Mk.3 успішно вивела на орбіту комунікаційний супутник GSAT-19.
У 2002 році американський бізнесмен Ілон Маск створив компанію SpaceX із метою скоротити витрати на польоти в космос і відкрити шлях до колонізації Марса. Компанія розробила ракети-носії Falcon 1 і Falcon 9, а також космічний корабель Dragon. Космічну вантажівку Dragon неодноразово використовували для доставлення вантажів на МКС.