Соловей: У Росії мають намір приватизувати держкорпорації після президентських виборів
Лобісти рішення про приватизацію державних корпорацій відштовхуються від того, що президенти приходять і йдуть, а власність залишається, повідомив російський історик і політолог Валерій Соловей.
Після президентських виборів у Росії можуть приватизувати державні корпорації. Про це повідомив доктор історичних наук, професор і завідувач кафедри зв'язків із громадськістю Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМВ) Валерій Соловей у Facebook.
"Мають намір приватизувати держкорпорації після президентських виборів. Це, до речі, буде подано і як "початок реформ". Уже навіть відомі імена цих "реформаторів" і бенефіціарів приватизації. Лобісти рішення відшовхуються від того, що президенти приходять і йдуть, а власність залишається. Чуваки все правильно розсудили, але забули, що в Росії "не треба абсолютизувати право власності", – зазначив він.
Президентські вибори у РФ пройдуть 18 березня 2018 року.
Організаційно-правова форма "державної корпорації" в російському законодавстві з'явилася в 1999 році. У Росії існують держкорпорації, що діють на постійній основі ("Роскосмос", "Роснано", "Ростех", "Росатом"), а також тимчасові, які створювали для певних цілей (Корпорація з будівництва олімпійських об'єктів і розвитку міста Сочі як гірськокліматичного курорту).
12 листопада 2009 року на той момент президент Росії Дмитро Медведєв у своєму посланні Федеральним зборам заявив, що вважає форму держкорпорації в сучасних умовах загалом безперспективною.