Федрезерв США екстрено знизив базову процентну ставку майже до нуля

Це вже друге зниження ставки Федрезерву США через коронавірус протягом останніх двох тижнів
Фото: ЕРА

З метою захистити економіку США від впливу пандемії коронавірусної інфекції Федеральна резервна система країни на засіданні 15 березня вжила заходів для поліпшення економічної ситуації.

Федеральна резервна система США 15 березня на позаплановому засіданні ухвалила рішення екстрено знизити базову процентну ставку до цільового діапазону 0–0,25% із метою захистити економіку країни від впливу пандемії коронавірусної інфекції. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

"Коронавірус впливатиме на економічну активність у найближчому майбутньому і становитиме ризики для економічних перспектив. У світлі цих подій ФРС вирішила знизити цільовий діапазон ставки за федеральними фондами до 0–0,25%. Комітет сподівається зберегти цей цільовий діапазон доти, доки не буде впевнений у тому, що економіка витримала останні події і наразі на шляху до досягнення своїх максимальних цілей у сфері зайнятості та стабільності цін. Це допоможе підтримати економічну активність, сприятливі умови на ринку праці, стримати інфляцію і повернутися до симетричної двохвідсоткової мети", – указано в повідомленні.

ФРС також оголосила про купівлю державних облігацій США на $500 млрд та іпотечних облігацій на $200 млрд.

Крім того, регулятор дасть можливість банкам брати кошти в борг дисконтного вікна на строк до 90 днів і знизить резервні вимоги до 0%.

Це вже друге зниження ставки Федрезерву США через коронавірус протягом останніх двох тижнів.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почався у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Наприкінці січня компанія Moody's Analytics прогнозувала, що епідемія коронавірусної інфекції може стати "чорним лебедем" для світової економіки і завдати більшої шкоди, ніж фінансова криза 2008–2009 років. За минулий тиждень світові фондові біржі втратили приблизно $6 трлн.

13 березня президент США Дональд Трамп оголосив у країні надзвичайний стан у межах боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.