Фельштинський: Лесін був алкоголіком. Він себе не контролював, особливо напідпитку G

Фельштинський (на фото) про Лесіна: Вірогідність того, що його вбили, – 100%
Фото: Zakhar Leventul / Facebook

Колишній міністр друку РФ Михайло Лесін, який помер у 2015 році, міг повідомити американським правоохоронним органам, що телеканал Russia Today залучили до передвиборчої гонки США, розповів у інтерв'ю головному редактору інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман російський історик Юрій Фельштинський, який мешкає в Бостоні.

Колишній міністр друку РФ Михайло Лесін, який помер 5 листопада 2015 року у Вашингтоні, був алкоголіком і не контролював себе, особливо напідпитку, розповів у авторській програмі Олесі Бацман "Бацман LIVE" на каналі NewsOne російський історик Юрій Фельштинський, який мешкає в Бостоні (США).

"Лесін, безумовно, міг розповісти американським правоохоронним органам – ФБР і міністерству юстиції – про те, що Russia Today (російський телеканал, перейменований на RT. – "ГОРДОН"), ініціатором створення якої він і був, залучена в Америці до передвиборчої гонки на стороні Трампа (тодішній кандидат у президенти від республіканців, нинішній президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН"). У листопаді 2015 року це було б абсолютною сенсацією, несподіваною новиною. Однієї цієї фрази, сказаної Лесіним, можливо, було б достатньо для того, щоб уся історія передвиборчої кампанії стала іншою", – зазначив він.

Фельштинський заявив, що "операція із приведення Трампа в Білий дім, у крісло президента, – можливо, найсерйозніша із зовнішньополітичних операцій", які коли-небудь проводили Федеральна служба безпеки РФ і президент Росії Володимир Путін.

"Вона була настільки важливою, що дуже багато людей і установ, зокрема спецслужби, займалися її убезпеченням. Можливо, Лесін і не планував зустрічатися із ФБР. Можливо, він не планував розповідати мін'юсту США, що російський уряд планує використовувати Russia Today у передвиборчій гонці. Але одного побоювання вже було достатньо, аби про всяк випадок прибрати Лесіна", – додав історик.

Фельштинський: Трамп не випадково досі не відкриває своїх податкових декларацій. Цілком можливо, там ми знайдемо російські гроші. Повний текст інтерв'ю.

За його словами, 2015 року Лесін уже не був потрібен Кремлю й Путіну.

"Він перебував у поганому фізичному стані, насправді став алкоголіком. Його неможливо було контролювати, з ним неможливо було ні про що домовитися, просто тому, що він сам себе не завжди контролював, особливо напідпитку. Він переїхав із Росії до Америки, у Каліфорнії він уже купив нерухомість на всіх членів сім'ї. Численної родини, я повинен сказати. Він перевіз до США всіх своїх близьких. І навіть, за словами головного редактора Russia Today Маргарити Симоньян, опублікованими в її мемуарах, він пропонував їй утекти з Росії", – сказав Фельштинський.

Історик підкреслив, що Лесін "був фактором ризику під час проведення дуже важливої операції".

"Тому, я думаю, імовірність того, що його вбили, – 100%", – зазначив він.

Про смерть Лесіна стало відомо 6 листопада 2015 року. Причиною назвали "тупу силову травму голови".

За даними газети The New York Times, Лесін приїхав до США за два тижні до своєї загибелі і, ймовірно, не планував повертатися до Росії.

28 жовтня 2016 року влада США заявила про завершення розслідування смерті Лесіна, визнавши її нещасним випадком.

28 липня 2017 року американське видання Buzzfeed, посилаючись на двох співробітників ФБР і одного службовця розвідки, повідомило, що Лесіна могли вбити бейсбольною битою напередодні запланованої зустрічі із представниками мін'юсту США.