Гюлен назвав Ердогана диктатором і заявив, що не збирається тікати в Канаду зі США
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має прислухатися до голосу Заходу і зробити країну демократичною, заявив проповідник Фетхуллах Гюлен, якого Анкара обвинувачує в організації державного перевороту в липні 2016 року.
Проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини обвинувачує в організації державного перевороту в липні 2016 року, в інтерв'ю Reuters закликав світ посилити тиск на Туреччину заради її демократизації.
За його словами, якщо президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган "почує сильний голос США, ЄС, Європарламенту чи Брюсселя, який скаже: "Ти чиниш неправильно, твоя судова система не працює", то, можливо, він змінить свою думку".
Гюлен розкритикував консолідацію Ердоганом влади в країні, його тиск на ЗМІ і порівняв турецького лідера з "диктатором". Проповідник також підтримав турецьку опозицію, але застеріг її від будь-яких насильницьких дій. Гюлен додав, що ніколи не підтримував державного перевороту.
Він також заявив, що підкориться наказу про екстрадицію зі США в Туреччину, якщо такий буде видано, у такий спосіб спростувавши повідомлення турецької влади про те, що він нібито збирається тікати до Канади.
Водночас Гюлен висловив надію, що США все ж не будуть його видавати турецькій владі.
У Туреччині в липні 2016 року відбулася спроба військового перевороту, заколот було пригнічено протягом кількох годин.
Влада країни стверджує, що до організації перевороту причетний опозиціонер Гюлен, і вимагає його екстрадиції. Сам проповідник попросив США не виконувати вимог Туреччини і назвав прохання Анкари про екстрадицію політичною вендетою.
4 серпня 2016 року кримінальний суд Стамбула ухвалив рішення про затримання Гюлена. 30 січня 2017 року розпочався заочний суд над Гюленом. Прокуратура Туреччини вимагає для нього 3623 довічні ув'язнення і ще 2923 роки тюрми.